Ліс і долари: Тернопільщина була в лабетах хабарників з поліції і директорів лісгоспів
На Тернопільщині працівники Державного бюро розслідувань за сприяння керівництва Нацполіції викрили посадовців обласних підрозділів Держагентства лісових ресурсів та Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, які налагодили на території області схему систематичного одержання хабарів від керівників лісогосподарських підприємств.
Встановлено, що посадовці змушували кожного керівника лісгоспу щомісячно передавати 1,5 тисячі доларів США та певну кількість талонів на пальне за безперешкодну діяльність на посадах та уникнення тиску з боку правоохоронців.
Отримані кошти розподілялись між посадовцями обласних підрозділів Державного агентства лісових ресурсів та Департаменту стратегічних розслідувань.
Під час передачі чергового траншу в розмірі 5 тисяч доларів США затримано керівника одного із державних підприємств та одного із заступників начальника Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області.
Під час обшуків за місцями роботи та проживання причетних осіб вилучено майже 90 тисяч доларів США.
Слідчі дії тривають. До суду направлено клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою – застава у розмірі 713 тисяч 700 гривень кожному, інформує ДБР.
Від редакції “Українського репортера” зазначимо: нинішньої весни посадовцю Київського обласного та по місту Києву Управління лісового та мисливського господарства, а також ексдиректору, головному лісничому та лісничому Державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс» повідомлено підозру. Упродовж кількох років знищували ліс, набиваючи калитки. Збагачувалося лісове панство в сіятельних мундирах. І ніхто ж “не бачив”, не вдарив на сполох. Придумали технологію крадіжок: дробили лісові ділянки по гектару і – під сокиру. Як назвати усе це? Круговою порукою? Лісовою мафією?
З тих пір минуло більше півроку. Але суду над винуватцями досі нема!
Читаємо висновок слідчих: “Представники державного лісового агенства затверджували вказані документи та матеріали у відповідних контролюючих органах”. Хто вони, ці безликі “відповідні контролюючі органи”? В державі – десятки контролюючих інстанцій, міністерство є. І що з того?
Ми дізналися лише про один факт, коли зловмисників схопили за руку. А подібних фактів – сотні і сотні. На страшну погибель віддано українські ліси й лісочки, лісопосадки. Усе це досить типово. Сумна реальність: наближаємося до пустелі.
До суду, на жаль, доходять не усі матеріали слідства. Десь тонуть в корупційному болоті, погибають на віки вічнії на підставі договірняків, різних угод, амністій і т. д. Наприклад, коли знищили лісовий масив уздовж Бориспільської швидкісної магістралі, було проведено розслідування (на світлині).
І що? Воно накрилося мідним тазом! Винуватцям зійшло з рук. Щоправда, знайшли цапа відбувайла, який відбувся легким переляком (за великі гроші). Бо цю ділянку підім’яли під себе мільярдери, вивели з державного лісового фонду шахрайськими схемами. А товстосумам закон не писаний.
Сьогодні тут замість лісу б’є по очах величезний автохаб з продажу автівок світових брендів. Нещодавно знову було знищено велику лісову ділянку уздовж багатостраждальної Бориспільської магістралі. Нині тут “виріс” супермаркет відомої торговельної мережі. У квітні власники відмічали “входини” – прикрасили фасад різнокольоровими кульками. А ліс де?
Читайте також:
- Як держава віддала на поталу Бориспільську трасу
- Чи збираються лісівники реагувати на тиск суспільства? Що показав з’їзд галузі
- Ліси в Україні залишилися без державної підтримки
- На Київщині “лісова мафія” два роки безкарно вирубувала ліс. Збитки держави – 13 мільйонів (+відео)
- Комуняка Ігор Калєтник, віцеспікер часів Януковича, повернув через суд 14 гектарів лісу в Бучі