Запалімо свічку пам’яті. Україна і світ вшановують пам’ять жертв голодоморів

Cьогодні – День пам’яті жертв голодоморів. Навічно закарбовано оте жахіття, оті три голодомори, які винищили мільйони українців: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Це був геноцид нашого народу, задуманий і проведений нелюдами-верховодами комуністичного режиму.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав життя майже 4 млн людей.

Упродовж десятиліть тема Голодомору була табуйованою. Допоки існував комуністичний режим, навіть говорити про голод тих років було суворо заборонено. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.

Нині в Україні, відповідно до закону від 28 листопада 2006 року «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», голод 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, а його «публічне заперечення… визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним».

7 грудня 2016 року українські парламентарії закликали й інші держави визнати Голодомор геноцидом українського народу. Наразі це зробили 17 держав світу. Ще 10 країн в офіційних зверненнях засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом, або вшанували пам’ять його жертв. Крім того, Голодомор 1932-1933 років в Україні було визнано актом геноциду на регіональному та муніципальному рівні у 8 країнах.

Загальнонаціональні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору пройдуть по всій Україні. Цього дня передбачені жалобні заходи, проведення тематичних наукових, інформаційних та культурно-мистецьких заходів, виставок, презентацій документів, фото- і відеоматеріалів. Разом з тим, на території України буде приспущено Державний прапор.

О 16:00 в кожній домівці українці запалять свічки пам’яті та приєднаються до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Святослав Вакарчук написав зворушливий пост у Фейсбуку:

“Моя бабуся не хотіла їсти чорного хліба… Малим я не розумів чому. А потім, коли став старшим, усвідомив: він нагадував «хліб» тих страшних часів Голодомору, зліплений з будь-чого…
Вже пізніше вона розповідала про «голодовку» і про те, як пережила ті страшні часи.
Мільйони інших українців так і не змогли розказати своїм нащадкам правду про Голод 1932-1933 років, штучно організований нелюдським сталінським режимом. Не змогли, бо не пережили його.
Сьогодні о 16.00 запалимо свічу пам’яті, щоб згадати про всіх жертв Голодомору.
Нам дуже важлива ця колективна пам’ять, особливо сьогодні. Колективна пам’ять єднає. А єдність – найпотужніша зброя нації”.

Читайте також: 

Картина Олександра Мельника про Голодомор “Кому дари”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *