День Святого Миколая налаштовує нас на дива і добрі вчинки

19 грудня – один з тих днів, на які українці чекають цілий рік. День святого Миколая асоціюється із відкриттям ялинки, оригінальними сюрпризами та подарунками. Особливо із великим нетерпінням на них чекають діти.

За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, і лучників.

В пам’ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

Із ранку православні відвідують церкви, моляться Угодникові, ставлять свічки. Кажуть, якщо щиро та від душі помолитися Святому, він обов’язково почує ваші прохання.

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ

“Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас!
Великий Угоднику і Святителю Божий Миколаю, Пастирю й Учителю всіх, хто з щирим молінням вдається до Твоєї допомоги.
Ти помагав тим, які до Тебе вдавалися, поможи і мені в усіх труднощах і потребах життя мого.
Коли прийде хвиля, де сила моя заслаба, труднощі, що стають на дорозі життя мого, завеликі для мене, Ти, Угоднику Божий, подай мені помічну Твою руку і стань мені на охорону, як ставав завжди тим, що в труднощах і небезпеках пам’ятали про Тебе.
Поблагослови мене Святительською Твоєю рукою, настав на стежку добру, запали в мені віру непохитну і моли Христа Бога, спастися душі моєї.
Амінь”.

За давньою українською традицією, старші господарі села на свято збиралися, щоб зварити пшеничного пива. Влаштовувалася гостина, після якої всі весело з піснями їздили на санях довкола села. Дітям цього дня дарувалося особливе печиво — миколайчики.

Також у день Святого Миколая Чудотворця прийнято роздавати милостиню. У нас в Україні – відвідувати дитбудинки, дарувати подарунки й частування дітям-сиротам. На Київщині ґазда, прийшовши цього дня із церкви, брав миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля, ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи: « Святий Миколай, помилуй та сохрани нас від усякого лиха!”

Як добре, що в незалежній Україні образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відродилися. Що все більше проводиться різних доброчинних заходів. Вже шостий рік наші чудотворці-волонтери везуть дарунки нашим захисникам на фронт…

Усі ми у День святого Миколая налаштовані на дива. Кажуть, що диво для кожного своє. А в нас у цей величний день є ще спільна надія на допомогу Святого Миколи Чудотворця. А коли кожен долучиться до “дивотворення”, наші душі сповняться святом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *