Четверта смерть від ботулізму в Україні: на Одещині помер чоловік

В одеській лікарні від ботулізму помер 52-річний чоловік. В одному з місцевих супермаркетів він придбав в’ялену рибу. До медиків звернувся через три дні з типовими симптомами ботулізму. Врятувати його лікарі не змогли. Незважаючи на те, що чоловік отримав анатоксин, через два дні він помер у лікарні.

Нагадаємо, раніше від ботулізму померли троє людей на Київщині, Сумщині та Полтавщині. Всі вони вживали в’ялену рибу. Перший смертельний випадок стався у Києві наприкінці травня. Тоді майже одночасно захворіли троє людей. Через спалах ботулізму місцева влада тимчасово заборонила в Києві продаж в’яленої риби.

Другий летальний випадок стався на Сумщині. Там від вживання зараженої риби помер фельдшер швидкої допомоги. На Полтавщині вже зареєстровано два випадки захворювання, один з них летальний. Днями у Горішніх Плавнях помер 57-річний чоловік. Необхідної сироватки від ботулізму в лікарнях Полтавщини немає.

У Запорожжі створена спеціальна комісія, яка перевіряє продукти в магазинах і у вуличних торговців. Лише в Запорізькій області за останній час захворіли шестеро людей, п’ятеро і досі перебувають у реанімації.

Лікарі заявляють, що ситуація із захворюванням на ботулізм не відрізняється від минулих років, однак є одне “але”. В Україні скінчилися запаси сироватки і анатоксину. Офіційно вони не зареєстровані – дія сертифікатів закінчилася у 2014 році. Медики закликають не вживати в’ялену чи копчену рибу. І попереджають: продукти харчування, які місять ботулотоксин, не відрізняють за смаком або запахом від нормальних продуктів.

Ботулізм – це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин Clostridium botulinum. Хвороба характеризується міоплегією (підвищена стомлюваність і м’язова слабкість) та офтальмоплегією (порушення зору), парезом кишечника (нудота, блювання, послаблення випорожнень), розладами вегетативної інервації (сухість слизових порожнини рота, язика, задньої стінки глотки), при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом (порушення ковтання, “клубок у горлі”) і гострою дихальною недостатністю (утруднене дихання, відчуття браку повітря, особливо ускладнений вдих).

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *