Лікарні будуватимуть по-новому: передбачають вертодроми, зарядні пристрої для електромобілів

Проектування та будівництво будинків і споруд закладів охорони здоров’я відсьогодні відбуватиметься за новими державними будівельними нормами.

ДБН розроблені з урахуванням принципів безбар’єрності, інклюзивності, а також згідно з нормами організації цивільного захисту та енергоефективності, інформує Урядовий портал.

Норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах на реставрацію, зокрема щодо: об’ємно-планувальних рішень, інженерного забезпечення, комфортності надання медпослуг як для пацієнтів, так і для медперсоналу, забезпечення повної інклюзивності таких закладів, зокрема для осіб з інвалідністю тощо. Нові вимоги передбачають наявність біля головного входу медзакладу обов’язково паркомісць для автівок людей з інвалідністю, стоянки для велосипедів та мотоциклів, електрозарядні пристрої для електромобілів, а на території стаціонарів може бути вертодром. Пацієнтів розміщуватимуть в одномісних чи двомісних палатах з душевими кабінками.

Фото: “Український репортер”

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”