Григорій Омельченко просить НАБУ розпочати розслідування проти екс-голови ВАСУ Пасенюка

Заступник голови Спілки офіцерів України Григорій Омельченко направив директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику заяву про кримінальне правопорушення. Він просить розслідувати матеріали щодо нібито хабарництва в особливо великих розмірах. Омельченко називає прізвище колишнього голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка.

І наводить дані, що Пасенюк фігурує в показах так званого “судді-колядника” Зварича. У вересні 2011 року «колядника» засудили до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна за одержання хабарів. Відбув покарання, вийшовши на свободу за так званим «законом Савченко» у січні минулого року

Екс-суддя Зварич

Омельченко пише у зверненні до НАБУ, що після Революції Гідності парламент звільнив Пасенюка (а з ним ще чотирьох суддів) з посади судді Конституційного Суду.

Однак менш ніж за півроку Пасенюк опинився в кріслі судді КС. Пасенюк отримав можливість піти у відставку з пенсією до 40 тисяч гривень і збереженням суддівської недоторканності.

У липні 2016 року Верховна Рада знову звільнила його, але не у відставку, а у зв’язку з досягненням 65 років. Проте він не погодився з такою підставою звільнення, бо тоді пенсію йому нараховували б на загальних підставах і він втрачав гарантію недоторканності, вважає Омельченко.

Пасенюк знову “приземлився” на своєму “аеродромі”. Звичайно, що ВАСУ не зміг відмовити в «аварійній посадці» колишньому шефу і у квітні 2017 року визнав його звільнення незаконним. Верховна Рада подала апеляцію на рішення ВАСУ.

“Судді КС (які були призначені з’їздом суддів України і мали б бути звільнені за порушення присяги ще три роки тому) умовляють призначених після Революції Гідності суддів КС проголосувати за відставку Пасенюка на підставі його заяви і рішення ВАСУ, щоб зберегти йому недоторканність і велику пенсію.

Цей приклад (як і необрання до цього часу нового складу ЦВК та інші) яскраво показує, що справа не в Пасенюку, а в сутності аморальної, деградованої, корумпованої судової системи і такої ж гнилої політичної влади, які функціонують за принципом кругової кастової поруки, не здавати своїх, а звільнених суддів юридично реанімувати, забезпечуючи їм гарантії недоторканності і захмарні пенсії, щоб вони їм вірно прислужували”, – так думає екс-народний депутат Григорій Омельченко.

Коментуючи оприлюднені у засобах масової інформації факти щодо нібито одержання хабарів від Зварича, Пасенюк зазначив: «Груба фальсифікація. Зварич не підтверджував подібних «фактів» ні на слідстві, ні в суді. А якщо припустити, що такі показання є, то отримані вони були під тиском, із застосуванням погроз та обіцянками свободи». В іншому випадку, відповідаючи на твердження журналіста про те, що «є відповідні протоколи допитів Зварича», Пасенюк відреагував : «Ну так що, що є?!».

Григорій Омельченко

Григорій Омельченко вважає, що сьогодні є всі можливості для того, щоб «реанімувати» ці справи і провести їх повне, всебічне, об’єктивне розслідування, встановивши істину і поставивши правову крапку.

Адже розслідування злочинів (одержання хабара), вчинених суддями (головами судів), є виключно компетенцією і підслідністю НАБУ.

Леонід ФРОСЕВИЧ

 

 

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *