За якого президента готові голосувати українці. Дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”
Найбільші шанси стати Президентом України зараз має лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, за неї готові голосувати 8,8% опитаних респондентів. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.
Другим у рейтингу йде голова партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко (6,6%), замикає трійку лідерів лідер “Опозиційного блоку” Юрій Бойко (6%). За чинного президента Петра Порошенка готові голосувати 5,5% опитаних, як і за лідера “Радикальної партії” Олега Ляшка.
Ці політики опинилася позаду соліста гурту “Океан Ельзи” Святослава Вакарчука (6%) і керівника “Студії Квартал-95” Володимира Зеленського (5,8%), яких невідомо з якої причини включили до рейтингу.
Серед політиків, з яких пропонували обирати респондентам, найменшу підтримку мають лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок (1,1%) і лідер “Народного фронту” Арсеній Яценюк (1%).
При цьому “іншого кандидата” обрали б 10,7% опитаних, а 16,9% “не приймали б участі” у виборах, а 19,3% – “важко відповісти”.
Варто відзначити, що соціологи чомусь не стали заміряти “президентський рейтинг” чинного прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і очільника МВС Арсена Авакова.
Найвищий антирейтинг серед політиків першого ешелону має президент Порошенко (45,3%), за ним йде Арсеній Яценюк (25,6%) і Олег Ляшко (25,2%). Замикають першу п’ятірку “антигероїв” Юлія Тимошенко (24,2%) і Олег Тягнибок (18,4%).
Найвищим рівнем довіри серед українців користуються співак Святослав Вакарчук (33%) і шоумен Володимир Зеленський (32%). За ними йдуть Анатолій Гриценко (26%), Юлія Тимошенко (20%) і Олег Ляшко (17%).
Найвищий рівень недовіри мають: Арсеній Яценюк (72%), Петро Порошенко (66%), Олег Тягнибок (62%), Олег Ляшко (59%) і Юлія Тимошенко (58%).
Питали виборців і про їхні партійні уподобання. Якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, то подолати п’ятивідсотковий бар’єр змогли б лише чотири партії: “Батьківщина” (9,2%), “Опозиційний блок” (6,1%), “Слуга народу” (5,9%) та “Громадянська позиція” (5,7%).
Якщо ж прохідний бар’єр знову знизять до 3%, щоб до Верховної Ради могли обратися провладні партії, то мають шанс потрапити: “Радикальна (4,9%), “За життя” (4,7%), “БПП Солідарність” (4,5%) і “Самопоміч” (3,1%).
Соціологічна група “Рейтинг” стверджує, що опитування проводилося серед 6 000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України в період від 10 до 22 квітня. Помилка репрезентативності становить не більше 1,5%.