У Києві відкрилась вулична виставка про історію велосипеда
Вулична виставка «Велобум 1890-х» відкрилась на території Національного історичного музею України (вул. Володимирська, 2) і триватиме до 29 травня. Про це повідомили в Асоціації велосипедистів Києва.
Організаторами виставки є Асоціація велосипедистів Києва, Національний Музей Історії України. Проект здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.
Виставка у форматі вуличної експозиції знайомить із історичними свідченнями про Київ та інші міста напередодні появи автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту був велосипед. Розділи виставки: «Велобум 1890-х – десятиліття велосипедного ентузіазму у доавтомобільну епоху», «Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907)», «Велосипедом по місту.
Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890-х?», «Велосипедом за місто», «Леді на велосипеді».
«На виставці можна дізнатись про досвід їзди на велосипеді у доавтомобільну епоху серед киян кінця ХІХ сторіччя і внесок перших велолюбителів у розвиток суспільства. У Києві велосипед відіграв велику роль у створенні модерних «Правил дорожнього руху», демократизації суспільного життя та емансипації жінок», – розповіла Ольга Мартинюк, кандидатка історичних наук, авторка і кураторка експозиції «Велобум 1890-х».
“Виставка свідчить, що велосипед як транспортний засіб відомий у Києві вже понад сто років, і привертає увагу до гострих питань захищеності велосипедистів на дорозі і безпеки дорожнього руху загалом. У сучасному Києві бракує велодоріжок, що є наслідком слабкої інтеграції велосипедного руху в транспортну інфраструктуру міста”, – підкреслила координаторка Асоціації велосипедистів по Києву Ксенія Семенова.
Вулична виставка «Велобум 1890-х» – це приклад того, як міський простір можна використовувати для відкритих дискусій про стан суспільства, і де досвід усіх буде врахований”, – пояснила Ганна Гребеннікова, координаторка програми “Сприяння демократії” Представництва фонду імені Гайнріха Бьолля.
Як розповіла представниця Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Анна Даниленко, зараз велоінфраструктура Києва на стадії зародження, і влада активно взялася за її розвиток.
«Улаштування велосипедних смуг чи доріжок є обов’язковою умовою при підготовці проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти доріг. У 2018 році ми добудовуємо веломаршрут «Троєщина – Центр», проектуємо три веломаршрути «Оболонь – Поділ», «Солом’янка – Центр» та «Виноградар – Центр». Також ми впроваджуємо у Києві громадську систему bike-sharing», – зазначила Анна Даниленко.
Програма заходів у межах виставки:
12 травня – велоекскурсія Києвом у рамках весняного «Ретро круїзу»;
19 травня – ніч у музеї, показ фільму «Навесні» Михаїла Кауфмана (1929) із велогенератором;
26 травня – лекція «Велосипедна мода і стиль життя».
Окрім того, на дітей у рамках заходу очікують загадки, квести, спеціальні екскурсії.
Ми писали про те, що 13 квітня сотні працівників київських компаній, організацій та установ взяли участь у флешмобі «Велосипедом на роботу».
Фото Ольги Зарко