Ядерне роззброєння України: що насправді відбувалося. Вийшла унікальна книга генерала-ракетника Філатова

Світ побачило цікаве видання «Утраченный ракетно-ядерный щит Украины», автором якого є Микола Філатов, генерал-майор у відставці, колишній перший заступник командувача 43-ї ракетної армії.

Микола Михайлович – кадровий військовик, який віддав ракетним військам стратегічного призначення понад 30 років служби на різних офіцерських посадах. Зокрема, майже чотири роки командував ракетним полком у хмельницькій дивізії, а в 1990-му – ракетною дивізією у Первомайську. З 1994-го і по 1997 роки генерал Філатов – у 43-й ракетній армії.

Сьогодні у своїй книзі він і розповідає, як Україна знищувала свій ракетно-ядерний потенціал і чи виправданою була відмова від цієї найпотужнішої зброї і чи варто було так тотально, під нуль, «зачищувати» наші ракетні полки, стирати з лиця землі усе, що було зв’язано з ракетним щитом держави. На момент розпаду Радянського Союзу це був третій у світі ядерний потенціал.

Книга з автографом від генерала Філатова – головному редакторові “Українського репортера” Леоніду Фросевичу

Лише у складі 43-ракетної армії і двох її дивізій було 176 шахтних пускових установок з міжконтинентальними балістичними ракетами, з них 130 ракет РС-18 і 46 найсучасніших, твердопаливних – РС-22. У світі вони відомі відповідно як СС-19 («Стилет») і СС-24 («Скальпель»).

Генерал Філатов пише, що, мабуть, тридцять років тому більшість простих громадян України навіть не здогадувалися, який могутній ракетно-ядерний потенціал дістався усім нам. А згодом це питання, можливо, і навмисно замовчувалося деякими політиками, керівниками держави – щоб люди ніколи не дізналися правди, не відали, хто таким бездарним роззброєнням зробив країну немічною в оборонному плані, хто заплющував очі на дерибан армійського майна на сотні мільйонів доларів. І як в Україні було використано іноземну допомогу під час зняття ракетних комплексів з бойового чергування і ліквідації їх елементів, хто наживався на цьому, які схеми “крутилися”.

Прочитайте книгу генерала Філатова – у ній в деталях і подробицях «розписано» весь процес ядерного роззброєння. Автор розміщує тут і копії багатьох документів, записів з робочих щоденників, які проливають світло на важливі процеси під час ядерного роззброєння, в тому числі й на те, що відбувалося за лаштунками. Деякі факти є сенсаційними.

Найближчим часом «Український репортер» опублікує бесіду з генералом Миколою Філатовим.

На фото: генерал-майор Микола Філатов

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *