Журналісти оприлюднили нові мінські протоколи
Стало відомо, яку саме Консультативну раду домовилися створити у Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи.
Документи оприлюднив сайт DT.UA
Нагадаємо, нещодавно у Мінську зустрілися керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента Російської Федерації Дмитро Козак. Окрім іншого домовилися створити Консультативну раду в складі політичної підгрупи ТКГ.
Сьогодні в редакції DT.UA є документи, передані співрозмовником у переговорній групі. Вони свідчать: йдеться про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
“Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексів заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей України”, – йдеться в документі.
Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, Російською Федерацією, Федеративною Республікою Німеччина, Французькою Республікою та ОБСЄ самостійно.
Крім того, Україна, окремі райони Донецької і Луганської областей України, Російська Федерація, Німеччина, Франція і ОБСЄ не пізніше ніж за три робочих дні до дня першого засідання Ради повинні будуть повідомити Спеціального представника чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі про своїх учасників засідання Ради.
Оглядач DT.UA Тетяна Силіна зазначає, що у так званій Консультативній раді за стіл переговорів або “консультацій”, на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. За її словами, Росія, яка є агресором, за допомогою такого формату отримує підтвердження своєї мантри “настамнет” і вмощується за стіл переговорів як “посередник”, а не учасник конфлікту.
Друге, що викликає подив і побоювання, це наявність у тексті формулювання про “необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту”, і повна відсутність хоча б натяку на необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші і забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу.
Від редакції “Українського репортера” додамо: досі влада не розповіла нашому суспільству про мету створення цієї Консультативної ради.
Ексміністр оборони України Анатолій Гриценко у Фейсбуку прокоментував цю тему.
“От Вам і документи. «Мінська таємниця» розкрилася.
Перше – Україна (влада, точніше) погодилася остаточно визнати ОРДЛО повноцінним суб’єктом: тепер домовленості фіксуються і адресуються до виконання лише двом суб’єктам – Україні та ОРДЛО.
Друге – створюється новий орган, Консультативна рада, в ньому по 10 осіб від України і, знову ж таки, від ОРДЛО.
Третє – Росія не бере на себе жодних зобов’язань щодо виконання домовленого, вона присутня в статусі лише такого собі спостерігача-гаранта, нарівні з Німеччиною, Францією і ОБСЄ.
Таким чином, зовнішню воєнну агресію з боку Росії проти України протокольно/процедурно зведено до «внутрішнього конфлікту в Україні».
Насправді, Росію не визнали агресором, а зафіксували лише гарантом миру ще при президенті Порошенку, під час укладання домовленостей в Мінську-2 (12.02.2015). Нинішніми ж домовленостями ту хибну й несправедливу для України політичну фіксацію буде переведено на робочий рівень, на рівень виконання. Це те, чого хотів Путін, не Україна точно!”