ДБР шукає, хто передав ЗМІ таємні документи про спецоперацію щодо “вагнерівців”

Журналістка Яніна Соколова 18 листопада оприлюднила документи української військової розвідки, які підтверджують підготовку спецоперації “Авеню” із затримання найманців приватної російської військової кампанії “Вагнер” . У цих матеріалах йдеться і про те, що завершальну стадію цієї секретної розробки було перенесено за рішенням вищого воєнно-політичного керівництва.

Соколова написала, що ці документи їй підкинули на флешці біля робочого офісу кілька днів тому: “Ми ретельно вивчили їхні вміст. І хочемо поділитися ними із вами. Вважаємо їх оригінальними. Тому наважилися опублікувати”.

Перед цим міжнародна група журналістів-розслідувачів оприлюднила результати дослідження унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК Вагнера, причетних до військових злочинів на Донбасі.

Текст розслідування можна прочитати на ресурсах  BellingcatThe Insider.

19 листопада слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань розпочали перевірку джерел витоку документів щодо діяльності спецслужб, які оприлюднила Яніна Соколова.

Про це йдеться на сайті ДБР. Цитуємо: “У межах відкритого кримінального провадження буде здійснена перевірка щодо автентичності цих документів, а також встановлено військовослужбовців, які мали доступ до цих документів та можуть бути причетні до їх витоку. Провадження відкрито за ч. 1 ст. 328 КК України (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства)”.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав оприлюднений звіт “серйозним і болісним ударом по наших можливостях як держави”. Водночас журналістка Яніна Соколова стверджує, що документи, які вона оприлюднила, лише підтверджують докази у розслідуванні Bellingcat і є ціннимию для суспільства.

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *