Оприлюднено подробиці супероперації української розвідки проти терористів “Вагнера”

Міжнародна група журналістів-розслідувачів оприлюднила першу частину свого дослідження унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК Вагнера, причетних до військових злочинів на Донбасі.

Текст розслідування можна прочитати на ресурсах  Bellingcat, The Insider.

Міжнародна група журналістів стверджує, що  “ця спецоперація, яка не має аналогів за своєю складністю і масштабом, повинна була завершитися примусовим приземленням літака з кількома десятками бойовиків на території України, проте в останній момент, коли “вагнерівці” вже прямували до мінського аеропорту, операцію було “перенесено” після зустрічі розвідників з політичним керівництвом, що закінчилося арештом найманців силами білоруського КДБ”.

Докладно розповідається, як українські розвідники вербували бойовиків ПВК Вагнера та отримали з їхніх рук прямі докази їхньої участі у військових злочинах.

Для вербування цих найманців було створено групу зі співробітників спецслужб та проєкт із кодовою назвою “Авеню”. Команда придумала правдоподібну небойову задачу, і як таку обрали охорону нафтових об’єктів “Роснефти” на Близькому Сході.

Журналісти дізналися, що ключовим учасником проєкту був колишній офіцер середньої ланки ГРУ, заарештований та завербований українською розвідкою у “ДНР” кількома роками раніше. Він повернувся до Росії і вийшов на пенсію, але через деякий час на прохання українських розвідників знову почав шукати роботу в Міноборони та успішно знайшов.

Він став важливим членом команди, який міг надавати інформацію, попереджав про ризики і потенційно був корисним для підтвердження легітимності операції з вербування, якщо виникне потреба.

Роль “головного рекрутера” і “куратора проєкту від спецслужб” зіграв спецпризначенець із реальним бойовим досвідом, який добре знається на деталях війни на Донбасі та в жаргоні, який використовується російськими найманцями.

Розслідувачі також розповідають про другий сценарій посадки літака в аеропорту України – це загроза вибуху на борту. Саме цей варіант і був прийнятий за основу як найнадійніший.

Журналісти-розслідувачі повідомляють, що оприлюднили лише першу частину дослідження, обіцяють і другу серію.

Читайте також:

Малюнок Андрія Петренка

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *