Суспільство має вимагати поновити телетрансляції засідань Верховної Ради – Павло Жебрівський

Дві третини українців виступають за відновлення доступу журналістів до засідань Верховної Ради та відкриті трансляції роботи парламенту. Цей факт підтвердили нещодавні соціологічні дослідження.

Чому не пускають журналістів на засідання ВР?

Нинішня влада намагається війною, бідою прикрити спробу узурпації влади в Україні. Маніпулятивна теза «не на часі» дуже багатьох приспала. Вже два роки триває так званий «Єдиний марафон». Всі депутати – незалежно від фракцій – сховалися. Хоча опозиція могла б заблокувати трибуну ВРУ і вимагати від монобільшості прозорості.

Чому роботу воїна на передовій видно, а роботу депутата, який не ризикує своїм життям і живе за рахунок платників податків, має бути засекречено?
Чому влада так поводиться? Мабуть, ми дозволили.

Коли Зеленський на зустрічі з журналістською спільнотою радить мовчати про корупцію в Україні, бо це працює на користь московитів, то це свідчить: його хвилює не сама корупція, а її висвітлення. Ще один доказ спроб узурпувати владу. Одним з перших елементів такої узурпації є саме знищення свободи слова.

Верховна Рада, окрім ухвалення законів про організацію супротиву москвинським нападникам, приймає закони, які не стосуються національної безпеки й оборони. Якби насправді нинішня моновлада хотіла унормувати це питання, то виділили б один день на тиждень для закритого засідання ВР, де приймалися б безпекові закони.

З яких ще причин моновлада не допускає журналістів до ВРУ і зробила закритими всі засідання? Тому що в залі відсутні половина депутатів нинішнього складу. Вже забули, що колись голосування «за того хлопця» (кнопкодавство) було оголошено злочином.

Нині ж кворуму на багатьох засіданнях Верховної Ради немає і багатоверстатники встигають проголосувати хоч і за шістьох осіб. Депутати не хочуть, щоб українське суспільство бачило і знало, як вони «відвідують» засідання ВРУ.

Ще один нюанс свободи слова – стримуючий фактор. Коли депутати розуміють, що люди їх бачать і чують в прямому ефірі, то й поводяться відповідальніше.

Українці лише постфактум дізнаються, які ж закони прийнято. Тож думка українського громадянського суспільства наразі жодним чином не впливає на рішення ВР. Тобто й тут маємо узурпацію влади. Контролю за роботою ВР нині не існує.

Головне, що все це не сприяє мотивації українців. Але українці не хочуть бути упокореними не тільки москвинами, а й «своїми» диктаторами. Ми б’ємось за свою волю. Немає різниці, чи буде диктатор у косоворотці, чи в ярмулці: він – поневолювач.

Українське суспільство має вимагати поновити телевізійні та радіотрансляції засідань Верховної Ради. А також – обов’язкову присутність журналістів на сесії та в кулуарах.

Ми, українці, воюємо проти рабства. Тому не будемо рабами ані зовнішнього, ані внутрішнього ворога. Не для того боремося проти диктатора іноземного, щоб прийшов диктатор внутрішній.

Українське суспільство має жорстко дати зрозуміти цій владі: навіть не намагайтеся утворити в Україні диктатуру.

Павло Жебрівський, президент військово-цивільної спілки “Бойове Братерство України”.

Джерело: Фейсбук

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *