В Україні не вистачає декілька тисяч суддів
В багатьох вітчизняних установах Феміди усе ще не вистачає суддів. На цьому наголошує прес-служба Ради суддів України, розповідаючи про кадрову ситуацію і реагування на цю гостру проблематику.
Наприклад, в Пирятинському районному суді Полтавської області є чотири штатні суддівські посади, однак розглядають справи лише двоє, що практично позбавляє можливості для останніх спланувати відпустку, не кажучи вже про форс-мажорні життєві обставини чи проходження лікування. Схожа ситуація і в Яготинському районному суді Київської області, Дзержинському районному суді Харкова, Лубенському міськрайонному суді Полтави та в багатьох інших.
Звичайно, Рада суддів України, як самоврядна організація, використовує усі наявні правові засоби для забезпечення незалежності судів і суддів, максимально сприяючи у створенні необхідних умов для нормальної роботи установ. Моніторингові візити до судів у різних областях країни – один із дієвих механізмів реагування на ситуацію.
Рада суддів України не бажає миритися з тим, що у судовій системі є збої, тому часто виходить на відкритий майданчик для дискусії. Водночас не загороджує суддівську систему від критики. Про це, нагадаю, торік говорив з трибуни спільного засідання Ради суддів України, Ради прокурорів, Національної асоціації адвокатів, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини голова Ради суддів України Олег Ткачук (читайте матеріал:
Декілька тисяч суддів не вистачає в державі. Водночас діючі служителі Феміди мають величезні навантаження. Скажімо, два роки тому вони розглянули 3 мільйони 900 тисяч справ. Зняти “гарячу” кадрову проблему з порядку денного – нагальне завдання держави.
Фото: “Український репортер”
На цю тему також читайте:
- Жидачівський суд як приклад для київської Феміди
- Забезпечення незалежності Феміди стає ключовим завданням Ради суддів України
- Голова Ради суддів України Олег Ткачук: “Кожен громадянин має бути впевненим, що на суд не чиниться тиск”