Забезпечення незалежності Феміди стає ключовим завданням Ради суддів України

У Києві триває VI Міжнародний судово-правовий форум, участь в якому беруть майже 400 юристів – судді, адвокати, викладачі права, відомі вітчизняні й міжнародні фахівці у галузі права, а також правозахисники, представники органів влади,студенти…

Про це повідомляє Рада суддів України.

У центрі уваги – питання судової реформи в Україні, міжнародного та українського досвіду щодо утвердження незалежності суддів, тенденції актуальних практик (корпоративних, податкових, банківських спорів, банкрутства, кримінальної відповідальності, майбутнє арбітражу і альтернативних способів вирішення спорів в Україні) крізь призму новацій процесуального законодавства. В порядку денному також – фахові виступи про міжнародні стандарти судочинства, обговорення питань кадрового забезпечення правосуддя, нових можливостей, викликів і перспектив інституту адвокатури. Правників цікавить і проблематика конституційного судочинства, виконанні судових рішень.

Під час виступу на першій панельний дискусії, що була присвячена ефективності правосуддя та суддівській незалежності, голова Ради суддів України Олег Ткачук розповів про ключові завдання і напрямки, у яких має працювати ця інституція:

«Найперше – це розробка заходів із забезпечення незалежності суддів, виконання цих заходів спільно з Вищою радою правосуддя, контроль за організацією діяльності судів, врегулювання, у межах закону, конфлікту інтересів, який інколи виникає у суддівському середовищі, робота над заходами, які стосуються попередження корупції у суддівських колективах і таке інше. Разом з тим, Рада суддів зважає на те, що у суді, крім суддів, працюють і працівники апарату, від діяльності яких також значною мірою залежить авторитет правосуддя як такого. Тому рада почала працювати над розробкою загальних, скажемо так, універсальних підходів до організації роботи суддів та апарату суду», – сказав голова Ради суддів.

Фото Shutterstock

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *