Знайшлася картина Пікассо, вкрадена 20 років тому. Її ціна – 28 мільйонів доларів

Детектив Артур Бранд, якого називають “Індіаною Джонсом в світі мистецтва”, знайшов у Нідерландах “Портрет Дори Маар” Пабло Пікассо, викрадений 20 років тому.

Полотно переходило з рук в руки в нідерландському злочинному світі на протязі багатьох років після того, як було викрадене з яхти саудівського шейха в 1999 році. За словами Бранда, картина Пікассо нерідко використовувалася в якості застави при угодах зі зброєю і наркотиками, – повідомляє ВВС.

Бранд почав пошуки полотна в 2015 році, коли дізнався, що серед злочинців в Нідерландах передається “Пікассо, вкрадений з корабля”. Тоді він ще точно не знав, що це був саме “Портрет Дори Маар”.

“Всі припускали, що вона була знищена – так відбувається з 90% всього вкраденого мистецтва, тому що воно не може бути виставлено на продаж”, – сказав Бранд нідерландській газеті De Volkskrant.

Як тільки детектив дізнався, про який твір мистецтва йдеться, він звернувся до людей, які купили його випадково. “Два представники нідерландського бізнесмена зв’язалися зі мною, сказавши, що картина знаходиться у їх боса, – пояснив Бранд. – Бізнесмен був упевнений, що Пікассо дістався йому в результаті законної угоди. Виявилося, що законною була угода – але не спосіб оплати”.

Потім вони привезли полотно, загорнуте у простирадло і чорні сміттєві пакети, додому до Бранда. Поліція Франції та Нідерландів заявила, що не буде переслідувати в судовому порядку останнього власника картини.

Дора Маар (справжнє ім’я – Теодора Маркович) була коханкою і музою Пабло Пікассо. Її портрет був написаний в 1938 році і висів у будинку художника до його смерті в 1973-му. На картині немає підпису Пікассо, тому що він ніколи не виставляв цю роботу на продаж. За оцінками фахівців, зараз її вартість сягає 28 мільйонів доларів.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.