У Мінську засідала Тристороння контакта група. Без результатів

Сьогодні, 31 січня, у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, ОБСЄ та Росія) в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Пріорітетна і ключова тема гуманітарної групи – звільнення українських заручників, які й досі утримуються на окупованих територіях. 

“Відстоюємо позицію, що після звільнення минулого тижня Романа Савкова робота має активно продовжуватися. Маємо конкретні пропозиції, які зараз дискутуються. Ми за максимально швидкий результат.

Також українська сторона гостро підняла питання звільнення українців у тюрмах РФ. Ми маємо певні ініціативи в цьому напрямку й прагнемо розблокувати процес звільнення політв’язнів. На жаль, цього разу не вдалося присвятити час питанню зниклих безвісти, яке потребує особливої уваги і предметної дискусії”, – повідомила представник України у ТКГ, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Також у Мінську порушувались такі конкретні питання, як необхідність поновлення роботи КПВВ «Золоте» і проведення аварійно-відновлювальних робіт для забезпечення людей мобільним зв’язком.

Українська сторона вимагає надати безпечний доступ для ремонтних бригад в район Оленівки, щоб полагодити технічні пристрої (оптоволоконний кабель), які знаходяться на окупованій частині Донецької області, та відновити мобільний зв‘язок оператора Vodafone.

Нагадаємо, 11 січня на всій території ОРДЛО зник зв’язок мобільного оператора Vodafone (колишній “МТС-Україна”).

Він останній надавав населенню непідконтрольних Києву територій можливість дзвонити на решту України. 19 січня мобільний зв‘язок відновили на Луганщину, однак його досі немає на Донеччині.

Судячи з усього, терористи просто не зацікавлені у відновленні роботи останнього українського мобільного оператора в ОРДО.

Загалом терористи Донбасу ігнорують свої зобов’язання щодо розмінування і проведення ремонтних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури. Починаючи з 1 січня 2018, українська сторона відправила на адресу СММ ОБСЄ 40 заявок на проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

Водночас, ворог дав гарантії безпеки лише в одному випадку.

Офіційний Київ на переговорах у Мінську вкотре звернув увагу на неналежне виконання Росією як стороною конфлікту на Донбасі домовленості про так зване “р”, яке почало діяти з 23 грудня 2017 року. Відтоді був лише один день без обстрілів з боку окупантів.

“Хоча загалом кількість обстрілів з боку РФ/ОРДЛО стала меншою, є вкрай тривожним те, що усі обстріли – прицільні, а кожен другий обстріл відбувається з використанням заборонених Мінськими домовленостями озброєнь (120 мм і 82 мм міномети, 122 мм артилерія)”, – повідомила речниця учасника ТКГ у Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Сьогодні, в останній день січня 2018 року, на фронті знову загинув український військовий. Де саме – невідомо, однак, за даними штабу АТО, бойовики били по передмістях  Авдіївки та Павлополя.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *