Обмін полоненими на Донбасі відбувся. Терористи звільнили 74 наших бранців (+відео)

Сьогодні, 27 грудня, відбувся обмін військовополоненими між офіційним Києвом і самопроглошеними республіками на Донбасі. Спочатку заявлялося, що він відбудеться за формулою “306 на 74”:  терористи мали відпустити 74 українських заручників (“ДНР” – 58, “ЛНР” – 16), а українська сторона – 306 членів бандугруповань із Донбасу. Насправді ж обмін відбувся за дещо іншим сценарієм: отримали 74 своїх, віддали – 237 бандитів.

У Луганську наших полонених вранці вивели з в’язниці і відправили на обмін. Інформаційні ресурси сепаратистів опублікували відео.

Вчора з Донецька повідомляли, що ватажок місцевих сепаратистів Олександр Захарченко “помилував” українців, які підпадають під обмін. Зранку їх посадили в автозаки і повезли до лінії розмежування.

Паралельно зранку в соцмережах з’явилися тривожні дописи, що обмін опинився під загрозою. Адвокат Валентин Рибін, який займається обміном, заявив, що в останній момент віце-спікер Ірина Геращенко викреслила зі списків росіянина Євгена Мефьодова, якого тримали під вартою у “справі 2 травня” в Одесі.

“Я же говорил, абсолютно недоговороспособные существа!!! Только что, вопреки договоренностям, лично Геращенко Ирина отобрала из уже находящихся и готовых к обмену лиц тех, кого посчитала нужным именно она. В итоге Мефедов Евгений и еще восемь человек остались на месте! И это только начало!” – написав правозахисник у Фейсбуку.

Сама Геращенко зміни в узгоджених із сепаратистами списках не коментувала, натомість опублікувала такий допис:

“З самого ранку разом з омбудсменом В. Лутковською, представниками СБУ, прокуратури, іншими задіяними особами  відвідали місця, де представники МКЧХ змогли безперешкодно поспілкуватися з тими, кого буде передано задля звільнення наших хлопців. МКЧХ підтвердили, що з усіма могли поспілкуватися в конфіденційному режимі . Проконтролювали формування колони, яка направляється до визначеного місця звільнення. Сформована колона з особами зі списку 306 вже рухається у супроводі представників МКЧХ. Тримаємо кулаки, молимося і працюємо – щоб усе відбулося”.

А таку інформацію повідомив журналіст Дмитро Джангіров:

“А вы в курсе, что менять будут «237 на 74», а не «306 на 74», как сообщали и продолжают сообщать нам СМИ?

Дело в том, что формулу обмена «306 на 74» оказалось невозможно реализовать технически (напомним, изначально вообще речь шла о формуле «всех на всех», а «306 на 74» стала компромиссом – в качестве первого этапа обмена «всех на всех»). Киев предложил передать только 237 человек – 40 человек из списка «ДНР/ЛНР» отбыли срок и обладают свободой перемещения, еще 29 человек, которые отбывают наказание, отказались от обмена (источники подтверждают, что часть из них тоже привозили на линию разграничения – чтобы они лично подтвердили ДНР-ЛНР, что отказываются от передачи).

Точно известно, что в списке обмениваемых нет ни одного гражданина России, как нет и журналистов Васильца и Тимонина”.

Незважаючи на цю тривожну інформацію, обмін бранцями почався після 13:00. Він проходить біля КПВВ “Майорське” у прифронтовій зоні на північ від окупованої Горлівки. Туди вже прибули спостерігачі від ОБСЄ та “Червоного Хреста”, представники духовенства. Вони виступають гарантами обміну.

О 13:40 автобуси з бранцями від України та сепаратистів заїхали у “сіру зону”.

“На нульовці. Списки обговорено і узгоджено. Відпрацювали цей етап і скоро починається звільнення”, – повідомляє віце-спікер ВР.

Спочатку обмін бранцями відбудеться з “ЛНР”, а потім з “ДНР”.

Станом на 14:10 16 полонених з “ЛНР” вже на території вільної України. Серед звільнених – ультрас луганської “Зорі” Владислав Овчаренко, його друг Артем Ахмеров, солдат-контрактник Валентин Богдан і проукраїнський блогер Едуард Нєдєляєв.

Сепаратистам Луганщини передали 75 людей. Двоє з них відмовилися їхати до окупантів уже після обміну.

О 15:30 обмін почали офіційний Київ і “ДНР”. Спочатку сторони звіряли списки.

ОРДО віддає 58 полонених, Україна – 165. Зокрема терористи звільнили кіборга Олександра Морозова і вченого-релігієзнавця Ігора Козловського, який рік перебував у застінках за звинуваченням у шпигунстві. Вже під час обміну двоє “їхніх” відмовилися повертатися на окуповані території.

О 16:10 обмін відбувся. Загалом терористи Донеччини віддали 58 українців, отримали – 165 “своїх” замість 207-ми заявлених.

Звільнених українців чекав у Краматорську Президент. У нього новий образ – у береті. Перед зустріччю з гарантом звільнених воїнів переодягли у новеньку військову форму.

Вітаю наших хлопців на рідній землі!Дякую усім, хто доклав зусиль до звільнення українських заручників, зокрема нашим міжнародним партнерам – Angela Merkel та Emmanuel Macron.

Опубліковано Петром Порошенком Середа, 27 грудня 2017 р.

Звідти гелікоптерами їх доправили до аеропорту Харкова, а звідти спецбортом – до Києва.

Звільнених з полону українців доставили на військовий аеродром “Бориспіль”. Так їх зустрічали родичі, близькі та небайдужі.

Аеропорт «Бориспіль». Зустріч звільнених з полону

Аеропорт «Бориспіль». Зустріч звільнених з полону

Опубліковано Радіо Свобода Середа, 27 грудня 2017 р.

Далі – медичне обстеження й реабілітація.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зранку на засіданні Кабміну доручив надати необхідну допомогу родинам полонених українців, яких сьогодні мають звільнити.

З половну звільнили:

 1. Абрамов О.О.
 2.     Арбузов О.І.
 3.     Ахмеров. А.О.
 4.     Бердник Д.О.
 5.     Бєлов Ю.С.
 6.     Бесараб А.Ф.
 7.     Богдан В.С.
 8.     Бучок В.М.
 9.     Віндюк А.В
 10.     Гайова Г.Л.
 11.     Гашпор К.В.
 12.     Герасименко М.М.
 13.     Гладкий С.В
 14.     Голіков О.О.
 15.     Гулька В.М.
 16.     Даркін О.В.
 17.     Іовов М.М.
 18.     Казначеєв Е.Г.
 19.     Калін О.
 20.     Кириченко О.
 21.     Кодьман О.
 22.     Козловський І.
 23.     Кононенко Є.М.
 24.     Кононенко І.М.
 25.     Костенніков А.Т.
 26.     Канарський О.Г
 27.     Коць Л.Р.
 28.     Кусков О.О.
 29.     Кушпіль О.О.
 30.     Лазаренко О.Ю.
 31.     Левашов Д.О.
 32.     Любчук В.П.
 33.     Ляса І.
 34.     Морозов О.
 35.     Неделяєв Е.В.
 36.     Недосєкін В.Б.
 37.     Новицький А.С.
 38.     Овчаренко В.В.
 39.     Олійник О.
 40.     Петрачкова О.Г.
 41.     Політова О.П.
 42.     Попов О.В.
 43.     Радовець В.Н.
 44.     Радулов С.М.
 45.     Сапожніков І.В.
 46.     Симоненко Є.В.
 47.     Сичов Л.М.
 48.     Сінченко Г.А.
 49.     Соболєв М.В.
 50.     Старченко С.І.
 51.     Тиренко І.В.
 52.     Юрбаш П.В.
 53.     Фомічьов В.І.
 54.     Храмих О.М.
 55.     Чмерук А.В.
 56.     Чулга О.М.
 57.     Чуденцов Є.
 58.     Швайко В.Ю.
 59.     Яковенко І.С.

Прізвища ще 14 звільнених наразі уточнюються. Одна жінка залишилась у Донецьку через родину.

Фото Reuters

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + two =