Землю відібрали у Держгеокадастру та передали громадам. Чи стануть селяни власниками своєї землі?

Кабінет Міністрів схвалив розпорядження, яке позбавляє структури Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру права одноосібно розпоряджатися землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад. 

“Ми маємо ОТГ повноцінно передати землі для того, щоб вони повноцінно управляли цими землями. Із завтрашнього дня (1 лютого. – Ред.) жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення. Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту без згоди ОТГ. За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету”, – попередив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Нагадаємо, ще 4 грудня 2017 року президент Порошенко виступив із заявою, що влада на місцях, зокрема об’єднані територіальні громади, мають отримати право розпоряджатися державними земельними ділянками.

Тепер його доручення виконав уряд. Держгеокадастр усі землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів має відвести і передати у власність об’єднаним територіальним громадам.

До кінця року кожне обласне управління геокадастру має підписати з кожною ОТГ меморандуми, в яких будуть визначені строки та відповідальні особи за процес передачі земель.

Загалом в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходяться орієнтовно 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності.

На такий крок уряд пішов, оскільки “парламентська дискусія з цього питання затягується“.

Механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну включає 4 етапи:

  • клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель;
  • інвентаризація земель в межах ОТГ;
  • реєстрація земельних ділянок у кадастрі;
  • передача земель в комунальну власність.

Стежити за цим процесом можна на порталі otg.land.gov.ua та отримувати оперативні консультації з даного питання по “гарячій лінії” (0 800 502 528).

Скільки коштує земля

Ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення після скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тисяч гривень. Про це раніше заявляв перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Він наголосив, що мораторій на продаж агроземель діятиме, доки не проголосують закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Мартинюк повідомив, що до земельного кадастру вже внесли 70% всіх земель.

У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що виступає проти продажу землі агрохолдингам та іноземцям. Голова уряду наполягає, що  купувати-продавати землю мають дозволити лише фізичним особам з українським громадянством.

Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Верховна Рада продовжувала його дію вже кілька разів, однак скасувати його вимагає МВФ.

Хто і чому виступає за негайний продаж українських чорноземів

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *