Сайт е-декларацій не працює 4 дні. Прем’єр Гройсман закликав керівництво НАЗК піти у відставку

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав членів Національного агентства з питань запобігання корупції подати у відставку. Про це він сказав під час засідання уряду після виступу голови НАЗК Наталії Корчак.

У своєму виступі Корчак заявила про тиск на агенцію, похвалилася досягненнями і заявила, що провини агенції у тому, що не працює сайт е-декларацій, – немає. За її словами, НАЗК робить свою роботу, однак є системний адміністратор, тому питання потрібно задавати йому.

“Це технічний аспект, однак зараз він набув політичного забарвлення”, – заявила Корчак.

У свою чергу прем’єр Гройсман звинуватив голову НАЗК у некомпетентності та саботуванні роботи Агенції.

“Я вам наголошую, що ви робите сьогодні своєю безтолковістю і бездіяльністю: ви самі не здатні організувати роботу вашого сайту і таким чином ви ставите усіх людей перед загрозою у 2 роки тюрми. Таких людей сотні тисяч у нашій країні”, – зазначив прем’єр-міністр і зауважив, що через проблеми з функціонуванням системи е-декларацій державні службовці не можуть подати свої е-декларації.

Гройсман зауважив, що уряд створив необхідні умови для роботи НАЗК: виділив приміщення, необхідні кошти. Річний бюджет Агентства становить 170 млн грн, з яких 66 млн грн виділено на модернізацію системи електронного декларування, що не були використані. Тож не була організована належним чином робота всередині НАЗК, заявив Гройсман.

“Вам треба гроші – нате гроші, ви хочете не з цим сервером працювати – купіть собі новий сервер, оголосіть тендер. У вас є 27 млн. Вам треба 50 млн – ми вам дамо 50 млн, 100 – буде 100 млн. Дайте нормальне функціонування системи”, – підкреслив голова уряду.

Володимир Гройсман підкреслив, що Національне агентство з питань запобігання корупції є незалежним органом зі спеціальним статусом.

“Керівник НАЗК України отримує 101 тис грн в місяць. Я хочу, щоби людина, яка отримує 100 тис грн у місяць, працювала на ефективному рівні. Це робота, за яку платять гроші”, – підкреслив Володимир Гройсман.

Він закликав членів НАЗК публічно визнати свої помилки та зробити повне перезавантаження – “написати заяви і піти у відставку”.

У свою чергу голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко заявив, що на сьогодні потужність програмного комплексу дозволяє витримувати до 80 тис. одночасних звернень.

“Проблема функціонування Реєстру була зафіксована 26 березня під час зростання пікового навантаження на Реєстр. Середня кількість одночасних сесій зросла до 2 тис. запитів на секунду. У пікові моменти до 50 тис. на секунду”, – сказав він.

На сьогодні до реєстру е-декларацій подали 1,4 млн декларативних документів і ще майже 400 тис. чернеток.

Нагадаємо, що до 1 квітня має закінчитися другий етап е-декларування. Окрім найвищих посадовців, народних депутатів і суддів, які подавали свої електронні декларації ще торік, тепер задекларувати свої статки і є майно за 2016 рік також мають поліцейські, прокурори, дипломати, посадовці місцевих органів влади, комунальних підприємств, медичних та освітніх закладів. Загалом – майже 1,5 млн осіб.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *