Високий суд Лондона не дозволив Україні не віддавати РФ “борги Януковича”

Її Величності Високий суд правосуддя в Англії (Високий суд Лондона) не визнав обгрунтованість позиції і аргументів України у справі Росії проти України щодо виплати кредиту в $3 мільярди доларів, який в грудні 2013 р український уряд отримав від РФ. Його ще називають “боргом Януковича”. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Він зазначив, що рішення суду не враховує об’єктивні наявні факти економічної та воєнної агресії проти України, тому Україна подаватиме апеляцію і оскаржуватиме рішення Високого суду Лондона.

“Сьогоднішнє рішення – це перший етап. Україна отримала дозвіл судді на апеляцію. За проханням українських юристів суд погодився заморозити сьогоднішнє рішення до наступного засідання суду, яке відбудеться не раніше кінця квітня”, – повідомив міністр.

Нагадаємо, у лютому 2016 р юридична компанія TheLawDebentureTrustCorporationPLC за вказівкою РФ подала позов проти України до Високого суду Англії та Уельсу щодо боргу в розмірі $3 млрд, який Україна у грудні 2013 р. отримала від РФ. Крім самої позики, Росія хоче отримати відсотки у розмірі $75 млн, а також судові витрати.

Уряд України у 2013 р випустив євробонди на суму $3 млрд, які викупила РФ. Термін їхнього погашення сплив 20 грудня 2015 р. Український уряд запровадив мораторій на виплату боргу за цими паперами.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *