Підписано Указ про присудження Національної премії імені Тараса Шевченка

Президент України підписав Указ про присудження Національної премії імені Тараса Шевченка 2023 року та затвердження нового персонального складу Комітету Шевченківської премії.

Отже національну премію присуджено за книгу поезій «Орден мовчальниць» – поетесі Катерині Калитко; за аудіоальбом «Пісні Української революції» – виконавцям гурту «Хорея Козацька» Тарасу Компаніченку, Максиму Бережнюку, Северину Данилейку, Ярославу Криську, Сергію Охрімчуку; за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792 – 1883» у двох частинах – літературознавцеві Михайлу Назаренку; за публіцистичні статті та виступи останніх років – журналістові Віталію Портнікову та за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» – режисерці Ірині Цілик.

Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка на 2023 рік становитиме 429 тисяч гривень кожна.

Крім цього, затверджено новий персональний склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Згідно з документом Комітету доручено провести конкурс на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року для відзначення видатних творів літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, присвячених героїчній боротьбі українського народу під час збройної агресії росії проти України.

Як раніше розповідав “Український репортер”,  у травні цього року Президент України призначив Народного артиста України Євгена Нищука головою Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, увільнивши з цієї посади Юрія Макарова.

Також  Глава держави доручив голові Комітету подати пропозиції щодо нового його персонального складу.

Читайте такожПро Шевченківську премію та банальне “перевзування” під час війни і мімікрію

Як повідомляв “Український репортер”, у 2023 році вперше з 1962 року в день народження Тараса Шевченка, 9 березня, не було оголошено лауреатів Національної премії його імені та не опубліковано відповідний указ Президента.

10 березня 2023 року голова Шевченківського комітету Юрій Макаров повідомив, що список номінацій вирішили доповнити додатковим конкурсом “За внесок у перемогу” і оголосити раніше визначених лауреатів та нових разом 22 травня, в день перепоховання Кобзаря.

11 березня комітет назвав переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво” та “Кіномистецтво”.

Пізно ввечері 12 березня стало відомо, що Макаров пішов у відставку з посади голови Шевченківського комітету, на якій перебував з грудня 2019 року.

16 березня члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка заявили про складання повноважень.

Читайте також на цю тему: Про Шевченківську премію та банальне “перевзування” під час війни і мімікрію

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *