ЗСУ посилюють наступ і досягли “зубів дракона” на півдні – іноземні ЗМІ

Українські війська на Півдні вперше можна побачити на одній з критичних російських оборонних ліній “зуби дракона” на новому відео, яке поширюється в російських соцмережах.

Журналісти CNN зазначають, що події на відео відбуваються у Запорізькій області.

На відео, знятому з російської військової позиції, видно, як український військовий автомобіль рухається полем, прямуючи до рову перед великим рядом “зубів дракона”. З’являється водій машини і повертається до лісосмуги.

Супутникові знімки місяцями показують, що росіяни встановили лінії “зубів дракона” по всій території, яку вони тимчасово контролюють в Україні.

“Зуби дракона” прокладені в три ряди завглибшки, які тягнуться на сотні кілометрів. По обидва боки бетонних ліній російські війська також вирили масивні протитанкові траншеї.

Хоча наразі важко сказати, що саме відбувається на відео, однак цей ролик свідчить про успіхи України на Півдні.

Очевидно, що український контрнаступ у південній частині країни за останні кілька днів досяг значних успіхів. Здатність українців відтіснити російські війська за лінію “зубів дракона” є чітким показником того, що контрнаступ поки що є успішним,
– пише CNN.

Водночас журналісти зазначають, що лінія оборони також є значною перешкодою, яку контрнаступ повинен буде подолати протягом наступних днів, тижнів і місяців.

Україна почала великий наступ на Півдні
Напередодні ряд західних ЗМІ написали про те, що Україна перейшла у великий наступ на Півдні.
За даними Інституту вивчення війни, українські війська почали значну механізовану контрнаступальну операцію на Півдні й схоже, прорвали деякі заздалегідь підготовлені російські оборонні позиції.

Газета New York Times із посиланням на двох неназваних чиновників Пентагону повідомила, що Україна почала основний напрямок свого контрнаступу.

За словами російських, українських і західних аналітиків і офіційних осіб, у четвер на півдні України точилися бої, оскільки активізація наступу Києва проти російської окупації принесла невеликі успіхи, але масштаби нападів і їхні втрати залишаються неясними. Через день після того, як офіційні особи США заявили, що основний напрямок контрнаступу України, схоже, почався, путін сказав: “Ми підтверджуємо, що бойові дії значно посилилися”.

Як пише видання, зрозуміло лише те, що Україна значно активізувала свій семитижневий контрнаступ вздовж двох південних напрямків, очевидно спрямованих на міста в Запорізькій області. У короткостроковій перспективі успіх означав би відійти за оборону восії, де її сили були б набагато вразливішими, і взяти великі міста далі на південь. У довгостроковій перспективі це означало б повернення Мелітополя, великого транспортного вузла, або Бердянська, важливого порту, або обох – фактично розрізаючи окуповану росією територію навпіл, ускладнюючи стратегію та логістику москви.

Інше американське видання The Washington Post зазначає, що українські війська на південному фронті прагнуть прорвати російську оборону. Так, у четвер уздовж лінії фронту в Україні точилися інтенсивні бої, оскільки українські війська повільно, але стабільно досягали успіхів у своєму поточному контрнаступі, щоб вбити клин в окупований росією південь. Якщо підтвердиться звільнення селища Староморське Донецької області, це буде перше село, відвойоване українськими військами за кілька тижнів – така потрібна перемога для Києва та похмуре нагадування про те, скільки важких боїв попереду.

CNN пише, що на новому відео, яке опублікували в російських мережах, вперше можна побачити українські сили на півдні країни на одному з довгих оборонних рубежів росії – так званих “зубах дракона”. Видання встановило геолокацію: йдеться про територію на схід від сіл Нове та Харків Запорізької області. Відео зняте з позицій російських військових, показує, як українська військова машина рухається полем, прямуючи до канави перед великим рядом “зубів дракона” – бетонних та арматурних пірамід, які можуть служити перешкодою для танків. Відтак це свідчить про те, що український контрнаступ вперше вийшов на критичну лінію російської оборони.

The Washington Post пише, що з моменту повномасштабного вторгнення росії понад рік тому антиукраїнські праві у США працювали над тим, щоб переконати американський народ і Республіканську партію, що підтримка України не в інтересах Сполучених Штатів. Але вони зазнають жахливої ​​невдачі. Нещодавно в Палаті представників відбулося перше голосування щодо допомоги Україні з моменту приходу до влади Республіканської партії в січні — і голосування за голосуванням переважна більшість республіканців неодноразово голосували за відхилення поправок, запропонованих антиукраїнською фракцією.

На Півдні Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, поступово просуваються.
У четвер, 27 липня, стало відомо, що українські військові деокупували Старомайорське.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *