Офіс президента України вважає, що українському кіно потрібні іноземні радники

Керівник Офісу Глави держави запропонував створити інститут радників при Держкіно, якими можуть стати, зокрема, іноземні фахівці у сфері кінематографу.

За словами Андрія Єрмака, останніми роками українське кіно демонструє позитивні тенденції. Про це він сказав під час зустрічі з представниками вітчизняної кіноіндустрії.

Із вуст Єрмака ми почули і про сферу культури:

«Хочеться почати діалог, хочеться, щоб ви відчували, що навіть сьогодні, маючи в країні війну, епідемію, ми не забуваємо про культуру, не забуваємо про кіно».

Про те, як ця влада “турбується” про культуру, духовну спадщину України свідчить такий факт. 17 січня 2020 року в Центральному будинку художників було урочисте відкриття Всеукраїнської художньої виставки “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”, куратором якої є знаний художник Олександр Мельник.

(Про це читайте матеріал на сайті “Українського репортера“Держава упритул не побачила головної художньої виставки про духовну незалежність”).

Кожні два роки ми зустрічаємо це бієнале, яке вже стало головною художньою виставкою країни. Знаковою. І цій традиції вже років із 16. Щоразу експозицію присвячують певній важливій тематиці. Цьогоріч в центрі уваги – утвердження духовної незалежності України крізь віки. Суперважлива тема, особливо в контексті протистояння з Московією.

Більше трьохсот талановитих митців представили тут свої чудові роботи.

Здавалося б, на відкриття виставки звідусіль прийдуть державні мужі, які відповідають за культурну, гуманітарну сферу, себто з міністерств, агенцій, фондів, адміністрацій. Думалося, що навідаються і з Офісу президента, і з Кабміну, і з Верховної Ради. Де там! Жоден чиновник не переступив поріг виставкової зали. Ані душі!

Пане Єрмак, ось так ви “не забуваєте” про культуру! Сьогодні вам забаглося іноземних радників для Держкіно. Овва! “Нє та хворма, нє той центр тяжесті!”, -як казав відомий кіногерой.

На фото: робота із Всеукраїнської художньої виставки “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”.

Читайте також:

У жодній країні таких виставок ви не побачите! Від Трипілля до сьогодення (+відео, фото)

Відео:

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *