“Міжнародні авіалінії України” розпочали судовий процес проти Ірану. Вимагають компенсації

З Іраном судиться авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) – вона подала позов проти цієї країни через збиття українського пасажирського літака Корпусом вартових ісламської революції у 2020 році.

Про це повідомляє іранська служба Радіо Свобода, йдеться у новинах.

Позов подано до суду в Онтаріо ще у січні 2022 року. У ньому Іран і Корпус вартових ісламської революції вказані двома відповідачами. Від винуватців вимагають компенсації.

Читайте також: “Рука помсти вийде із рукава нації” – заява президента Ірану. Збиття українського “Боїнга” було помстою?

Рейс PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» було збито 8 січня 2020 року в небі над Тегераном, загинули всі 176 людей на борту.

Через кілька днів після офіційного заперечення Іран визнав, що підрозділ Корпусу вартових ісламської революції ненавмисно збив літак на тлі загострення напруженості у відносинах зі США через вбивство американським безпілотником високопоставленого генерала корпусу Касема Сулеймані поблизу Багдада.

На цю тему: Український літак в небі Тегерана збили навмисно. Таким чином Іран розправився зі своїм агентом – Григорій Омельченко

Більшість жертв були іранцями і канадцями, 11 із них були громадянами України. Родини вимагають прозорості й підзвітності розслідування. Уряд Ірану виділив 150 тисяч доларів на компенсацію родині кожного пасажира, але деякі родини відмовилися від цих грошей.

Також на цю тему: Україна не вірить, що збиття літака МАУ під Тегераном було “людською помилкою”

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”