Київщина: у судді-мільйонера конфіскували квартиру, але пробачили “хімію” з автомобілем
У Київській області вивели на чисту воду суддю одного із районних судів, який став підпільним мільйонером.
13 липня Вищий антикорупційний суд частково задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про визнання необґрунтованими активів на суму 3,6 мільйона гривень, законність набуття яких не підтверджена суддею.
Читайте також: Екссудді-хабарники Новак і Білик відправилися в колонію на тривалі терміни
А рух цій справі дали детектив НАБУ, які з’ясували, що хитрий суддя через третіх осіб фактично набув у власність квартиру Києві площею 142 кв. м, а також автомобіль, загальна вартість яких сягає 6,7 мільйона гривень. При цьому, в ході аналізу майнового стану та його доходів з’ясовано, що грошові кошти, використані для придбання цих активів, не могли бути набуті за рахунок законних доходів судді.
Тому прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з судді в дохід держави 5,7 мільйона гривень, законність походження яких викликала обґрунтований сумнів.
Читайте також: 900 000 гривень – голові Конституційного Суду Тупицькому. Чому держава роздає щедроти панам з верхніх щаблів?
Суд частково задовольнив позов прокурора, визнав необґрунтованим активом квартиру та вирішив стягнути в дохід держави 3,6 мільйона гривень, повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Від “Українського репортера” зазначимо: як бачимо, ВАКС проявив виняткову гуманність до підпільного мільйонера, вирішивши не кофісковувати автомобіль. Як зрозуміти цей “крок назустріч” колезі? Може, від є злиднем? Перебивається з хліба на воду?
Утім, підпільний мільйлонер і далі буде вершити людські долі. Цікаво, чи підвищить він “тарифи” за свої “послуги”? Аякже, збіднів на квартиру. Зате з люксовою “тачкою”.
Нагадаємо: як розповідав “Український репортер” у 2021 році, тоді ж було завершено перевірку декларацій усіх суддів Конституційного Суду. У деклараціях двох суддів – ознаки кримінального правопорушення.
Ознаки кримінального правопорушення за ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації) виявлено за результатами перевірки декларацій таких суддів:
Віктор Кривенко. Недостовірні відомості – 4 млн гривень. Суддя не задекларував земельну ділянку в Автономній Республіці Крим, яка йому належить.
Олександр Касмінін. Недостовірні відомості – 2,4 млн гривень. Суддя не вказав відомості про вартість квартири загальною площею 150,5 м2 у м. Києві.
Інформацію про виявлені ознаки кримінальних правопорушень НАЗК передало до Національного антикорупційного бюро України.
Також у декларації за 2019 рік судді КСУ Володимира Мойсика, перевірку якої НАЗК розпочало на підставі звернення про можливе недостовірне декларування, виявлено ознаки адміністративного правопорушення. НАЗК встановило, що суддя не вказав у декларації дохід у сумі 239 тис. грн, отриманий у вигляді звільнення від сплати боргу за кредитним договором.
Читайте також: