В Конституційному Суді триває битва за “комунізм” для обраних: зарплату в 300 тисяч, службові авто та пільги

Двовладдя в Конституційному Суді України вже перетворюється в якусь комедію.

Олександр Тупицький і Сергій Головатий видали розпорядження (ці документи розміщено на сайті “Дзеркало тижня”). Зокрема, Сергій Головатий, який вважає себе виконувачем обов’язки голови КС, розпорядився, щоб суддям Касмініну та Тупицькому припинили нараховувати зарплату, а також позбавили їх права користуватися службовими автомобілями.

Тупицький в боргу не залишився – також видав розпорядження про службову перевірку дій Сергія Головатого.

Тупицький вважає себе справжнім керівником КС. Тепле місце, нічого не скажеш. Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький щомісяця одержує понад 300 тисяч гривень. Чому такі величезні суми?  Він що, ризикує своїм життям? Чи може, по 5-6 годин стоїть за операційним столом в лікарні? Судді КС щомісяця мають приблизно по 250 тисяч. Порівняйте: 300 тисяч суддівських і 8 тисяч зарплата лікаря вищої ктаегорії! В державі багато що поставлено з ніг на голову. Кричуща несправедливість була, є і нині розквітає! Реалії України.

Як писав “Український репортер”, Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

«Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи», – сказав Глава держави.

Рішення було ухвалене після отримання та опрацювання фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора, підписаного виконувачем обов’язків Генпрокурора, про відсторонення судді КСУ Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

Чим відповів Конституційний Суд? Думкою зборів. Цитуємо:

“Збори суддів Конституційного Суду України звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, що ДБР розпочало досудове розслідування за фактами державної зради та незаконного відчуження земельної ділянки на території анексованого Криму за законами Росії.

Як пише “Дзеркало тижня”, “внутрішня боротьба між Головатим і Тупицьким насправді є проявом політичної боротьби за КС чинної влади і кураторів Тупицького, які засвітилися на плівках голови ОАСК Вовка. Одне зрозуміло чітко і однозначно — боротьба йде не за конституційне правосуддя, а за контроль над КС з використанням його у особистих та політичних цілях. Показово, що в КС прийшло офіційне двовладдя:  зареєстровано обидва розпорядження — і  Тупицького, і Головатого. За інформацією джерела, Головатому за допомогу ОПУ обіцяно посаду голови КС. «За цю посаду вже також б’ються Віктор Кривенко, Володимир Мойсик і Віктор Городовенко. Веніславський хоче призначити свою креатуру – Віктора Кичуна або Віктора Колісника, — уточнює джерело. — Однак ОП не бачить на цій посаді нікого з діючих суддів КС. Вони хочуть завести свою кандидатуру. За наявною інформацією, на цю посаду поклала око генпрокурорка Ірина Венедіктова…”.

Отже, сумна картина щодо того, як діє Конституція в Україні. Поглиблюється економічна криза, пандемія не відпускає нашу країну. А в Конституційному Суді – “битва” за посади!

Ще оне спостереження: простий народ бідує здебільшого, а судді КС розкошують, маючи величезні зарплати. Прочитаймо висновки аудиторів.

Під час аудиту ефективності використання бюджетних коштів Конституційним Судом України було встановлено:  у цій найвищій судовій установі узяли в оренду легківку “Тойота Камрі” невідомо для кого, заплативши з бюджету 92 тисячі гривень.

Цитуємо:

Рахункова палата України провела аудит ефективності використання бюджетних коштів Конституційним Судом. (Читайте статтю “Жирувати дозволено. Конституційний Суд України качається як вареник у маслі”.)

Висновки викликають не те що подив простого громадянина, а велике обурення. Під час жахливої економічної кризи, суцільного недофінансування важливих соціальних, медичних, освітніх, наукових програм, культурно-мистецької, природоохоронної діяльності (та іншого, іншого) Конституційний Суд України качається як вареник у маслі. У нього – море грошей.

Аудитори зазначають, що витрати на діяльність Суду та його автобази у 2018-ому – першому кварталі 2020-ого становили 507 мільйонів гривень. З них 75 відсотків – на оплату праці. Але ж відповідно до Закону України «Про Конституційний Суд України», видатки на фінансування Суду не можуть бути меншими за обсяг видатків у попередньому році. Тому Рахункова палата і стверджує: таке положення не узгоджується з одним із принципів бюджетної системи України – принципом обґрунтованості.

Яка “обгрунтованість”? Женіть з державного бюджету півмільярда, і не менше (судді їсти хочуть (разом зі своїми помічниками і консультантами)! Їх не цікавить, що в країні не вистачає коштів на зарплати медиків, на сільських листонош, на бібліотеки, будинки культури, фельдшерсько-акушерські пункти й медамбулаторії; їм не болить, що абсолютно не фінансуються художні виставки… Їх не хвилює, що рентгенапарати у багатьох районних лікарнях ще 1970-х років випуску, що багато автомобілів швидкої меддопомоги розвалюються на ходу. Їм абсолютно “фіолетово”, що держава забула про фінансування гуртків і шкіл дитячої технічної творчості, кинувши їх напризволяще, себто на вимирання. Їм байдуже, яка у простих пенсіонерів пенсія і чи залишаються бодай якісь копійки з цієї пенсійної суми після оплати скажених комунальних послуг.

Головне – дай, державо, півмільярда! Бо так було, так заведено раніше, так є нині. На жаль, живемо у країні, де правителі, починаючи з перших років Незалежності і по сьогодення, зробили для себе рай земний за рахунок інших.

Зверніть увагу: із цих 507 мільйонів гривень 75 відсотків – на оплату праці. За які такі величезні досягнення та успіхи? За те, що трудяться до десятого поту, не мають коли і вгору глянути?

А погляньмо на ефективність цих панів у мантіях, відкривши матеріалу аудиту. “З 23-х результативних показників, затверджених паспортом бюджетної програми на 2018 рік, була виконана частина: 56 відсотків, а із 13 затверджених результативних показників на 2019 рік виконано 54 відсотки. З недотриманням визначеного законодавством строку Конституційним Судом у 2018 році розглянуто 19 конституційних подань (47,5 відс. від загальної кількості, що надійшли) та 29 конституційних скарг (4 відс.), у 2019 році – 13 конституційних подань (56,5 відс.), 6 конституційних звернень (66,7 відс.) та 18 конституційних скарг (2,7 відс.)”.

Звичайно, є певні об’єктивні чинники того, чому так надовго затягується розгляд конституційних скарг та подань. В такому разі, шановні служителі Феміди, зменшуйте собі  суми зарплат. А це вже – ні! Нема дурних. Ніхто не бажає робити тоншими власні гаманці.

Ще раніше з офіційної інформації цього ж Суду відомо, що на виплату зарплати одного судді Конституційного Суду України за 10 місяців 2020 року було витрачено близько 2,5 мільйона гривень, а середній розмір винагороди судді КС становить 254 тисячі гривень на місяць.

І ось сьогодні вкотре чубляться в КС. Хіба не комедія?! Чи не пора їх усіх відправити у відставку?!

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *