Екссудді-хабарники Новак і Білик відправилися в колонію на тривалі терміни

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила вирок, яким колишніх суддів Голосіївського районного суду. Києва Олександра Білика та Андрія Новака визнано винуватими в одержанні 8 тисяч доларів хабаря. Гроші взяли за позитивне вирішення цивільної справи. Хабарників засуджено до позбавлення волі.

Суд апеляційної інстанції частково пом’якшив покарання Білику, призначивши йому  7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Вирок Новаку залишено без змін – 7 років 6 місяців в’язниці з позбавленням права обіймати посаду судді протягом трьох років з конфіскацією всього майна, інформує пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“На момент злочину Новак був діючим суддею Голосіївського суду Києва, – пише “Судовий репортер”. – Білик був адвокатом і йому відводилась роль пособника в одержанні хабара Новаком. Раніше Білик працював суддею того ж Голосіївського суду…”

Андрій Новак, тепер вже колишній суддя, реально дізнається, що таке “смак баланди”.

І сторія цього злочину така: “До Голосіївського суду у 2016 році звертався громадянин із позовом про поновлення на роботі у приватній страховій компанії «Євроінс Україна» і виплату йому компенсації 1,5 млн грн. Справу розглядав суддя Новак, а юридичну допомогу позивачу надавав колишній суддя Білик. Останній нібито узяв для передачі судді Новаку 8 тисяч доларів. Додатково Новаку інкримінували незаконне носіння зброї — пістолета Glock та 6 набоїв до нього. Рішення ухвалила колегія суддів — Віктор Маслов, Леся Федорак і Ігор Строгий”, – йдеться в матеріалі на сайті “Судовий репортер”. “Олександр Білик є сином відомого в місті бізнесмена та власника ресторану “Чайка” Володимира Білика”.

Екссуддя Білик. А тепер – за грати!

“У вироку зазначається, що корупція серед суддів є одною з ключових загроз суспільства та демократичної держави, підриває суддівську доброчесність, що є складовою верховенства права”.

Сайт Lb зазначає: Олександр Білик – один з “майданівських” суддів. Він ухвалив рішення про арешт дев’яти учасників Автомайдану за участь у поїздці в Межигір’я.”

На фото: суддів беруть під варту.

Фото: “Судовий репортер”

Читайте також: Буде щотижневе позбавлення суддівських мантій

Редакція

Редакція “Українського репортера”