Буде щотижневе позбавлення суддівських мантій

Кардинальні зміни торкнуться судової гілки влади. Президент Володимир Зеленський заявив, що цьогоріч слід повністю оновити склад судів першої інстанції. А недоброчесні судді будуть позбавлені посад.

“Через недолугу судову реформу ми не отримали перезавантаження судової влади і оновлення – навпаки, попередня влада робила все, щоб судді залежали тільки від неї.

Лише рішучими заходами можливо змусити виконувати закон. Такими рішучими заходами є щотижневе позбавлення суддівських мантій, не гідних високого звання судді. При чому очищення повинно стосуватися усіх – і в першу чергу, суддів вищих інстанцій.

Суди першої інстанції повинні бути наповнені новими суддями. Більш ніж дві тисячі вакансій мають бути заповнені ще до Нового року. Але це має зробити вже нова Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка буде перезапущена найближчим часом, відповідно до поданого мною законопроекту”, – сказав Зеленський.

Він вважає, що велика частка економічних невдач у державі – “на совісті недоброчесних суддів”.

Від “Українського репортера” додамо: майже тридцять років в Україні говорять про необхідність утвердження реальної незалежності судової гілки влади, щоб вона правдиво і об’єктивно слугувала людям, щоб перед очима у неї був лише закон. Але ж не виходить, не все так гладенько. Судову систему чомусь постійно будують, розбудовують, створюють, ліквідовують, реформовують… Безкінечний процес, здається.

Звичайно, ми повинні мати справедливі суди. Для усіх. І для міністрів, і для депутатів, і для простих людей. Аксіома! На жаль, поки що цього не досягнуто. По три-чотири роки розглядаються справи в судах. Це ж ганьба! В Ірпінському суді вже два роки розглядають кримінальне провадження щодо депутата-хабарника з Гостомеля. Це – одноепізодна справа. Але вона, як бачимо, не по зубах суду. Роками Феміда також не може дати правову оцінку діям гостомельського мера. Подібних прикладів – тисячі. Що це за правосуддя, дозвольте запитати? Українців вважають за лохів чи за ідіотів?

А згадаймо Макарівський райсуд столичної області. Починаючи з 2015 року, в цьому суді розглядається цивільна справа  за позовом прокурора району в інтересах держави. Свого часу спритникам вдалося дивним чином одержати земельні, лісові ділянки.  Закарбуймо: справа тягнеться вже чотири роки! В інтересах держави. І безрезультатно. Тупцювання на місці. Чотири роки прокуратура не може захистити інтереси держави! Срівівдповідач у справі – представники місцевої РДА – навіть на судові засідання не з’являються за повістками. Ігнорують! Як назвати цю «боротьбу» за торжество законності?

Погляньмо й на інше. А скільки мільйонів гривень бюджетних коштів “вбухано” у так звані ремонти судів?! Сотні! А хто бачив отії ремонти? Отож бо! До деяких будівель суду соромно і заходити. Звичайно, є багато питань до Державної судової адміністрації.

Словом, поживемо – побачимо, яким буде новий суд.

Малюнок Олега ПЕТРЕНКА

Читайте також:

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.