Двомовності не буде. Закон “Ківалова-Колесніченка” визнали неконституційним
Конституційний Суд виніс рішення щодо Закону “Про основи державної мовної політики”, більше відомого як “закон Ківалова-Колесніченка”. Про це повідомляється на офіційному сайті КСУ, однак не уточнюється, яке ж саме рішення було прийнято.
З поданням до Конституційного Суду щодо перевірки мовного закону “попередників” на відповідність Конституції України звернулися 57 народних депутатів.
Хоча рішення КСУ досі не опубліковано, джерела в суді повідомляють, що Закон “Про основи державної мовної політики” визнали неконституційним. У цьому переконані і депутати – члени ВО “Свобода”, які зверталися з поданням до єдиного суду, який має повноваження вирішувати, конституційні закони чи ні.
“Закон Ківалова-Колесніченка визнано неконституційним!
Дякую всім депутатам, хто підписав це подання до Конституційного Суду, яке я мав честь представляти в КСУ разом з Іриною Фаріон та Леонідом Ємцем”, – написав у Фейсбуку депутат Київської міської ради Олег Бондарчук.
“Закон про мови Колесніченка-Ківалова визнано неконституційним!
Нарешті. Дякую моєму колезі Олегу Бондарчуку, з яким мав честь представляти юридичну частину оскарження цього гидотного породження російського втручання”, – вторить і нардеп Леонід Ємець.
“Сьогодні останнє засідання Конституційного Суду за ініціативи і поданням народних депутатів-“свободівців” щодо визнання скандального закону Ківалова-Калесніченка неконституційним. Доказова база стовідсоткова! Антиукраїнський закон визнано неконституційним і скасовано! Це наша спільна багаторічна перемога! Слава Україні!” – радіє і лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок.
“Саме цей ганебний “закон”, протягнутий московською агентурою у 2012 році, був одним з етапів підготовки російської агресії проти України. Нарешті його скасовано… Тепер треба зробити наступний крок – ухвалити новий, державницький мовний закон”, – додає нардеп- “свободівець” Андрій Іллєнко.
Конституційний Суд розпочав розгляд конституційності закону Ківалова- Колесніченка у листопаді 2016 року.
Нагадаємо, Закон “Про основи державної мовної політики” авторства нардепів від “Партії регіонів” Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка парламент прийняв у липні 2012 року. Він передбачає офіційне запровадження другої державної мови в регіонах, де національні меншини перевищують 10% населення.
24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону.
На цю тему читайте також тут:
Російська мова домінує в медіа і сфері послуг, українська – в освіті та кінопрокаті
Українська мова просить підтримки в парламенті