Що відбувається зі співаком Полем Манандізом і де він? Патріотична спільнота б’є на сполох (+відео)

В соціальних мережах, зокрема у Фейсбуку, багато українських патріотів занепокоєні неординарною ситуацію з талановитим співаком, композитором, волонтером і дуже популярним в народі, а також серед воїнів, на фронті, Полем Манандізом, якого шанобливо називають французом з українською душею.

Колись він приїхав до нас з благополучної Франції, залишивши тамтешню престижну сцену, і вже шість років мешкає в Україні, успішно виступаючи з концертами в багатьох містах країни, посильно допомагаючи фронту, потужно пропагуючи українську культуру. Поль Манандіз захищає нашу країну від російських окупантів як артист України!

Що ж змусило хвилюватися шанувальників Поля Манандіза, бити на сполох?

4 жовтня 2021 року він несподівано перестав виходити на зв’язок зі своїми друзями, волонтерами, воїнами, прихильними його творчості, що зовсім нехарактерно для улюбленця народу.

Його “від’їзд” з Києва був дуже раптовим, схоже, всупереч важливим творчим планам і сподіванням музиканта. Адже перед цим він публічно заявив, що 1 жовтня 2021-го,  у Міжнародний день музики представить широкій аудиторії новий патріотичний альбом “Місія на небі”, який  присвятив усім захисникам України,  волонтерам, побратимам, в тому числі й Герою України Василеві Сліпаку.

“Я знаю, що Василь зі мною! Ми сумуємо за тобою, мій брате, – написав з цього приводу Поль Манандіз у Фейсбуку. – В альбомі 11 пісень, всі – на фортепіано, адже альбом призначений для відтворення з оркестром. Цей альбом – більше, ніж альбом. Це два роки роботи і життя. Це також ідея, спосіб життя. Альбом через музику, історії, пісні, легенди познайомить українську музику з усім світом чотрима мовами – українською, французькою, італійською та англійською. Це – моя любов до України та до українців…”

Однак повністю цей альбом не побачили шанувальники – співак розмістив у Фейсбуку лише декілька композицій. А потім… 12 жовтня, у Фейсбуку з’явилося коротке повідомлення, що артист відпочиває і згодом “потішить новими музичними сюрпризами”. Згодом стало відомо, що цю Фейсбук-сторінку він особисто не веде, пишуть від його імені.

Минав місяць за місяцем і тривога у шанувальників митця все наростала. Цивільна дружина Поля Манандіза написала у Фейсбуку, що з ним все гаразд, мовляв, не варто переживати за співака.

Однак українські патріоти не вдовольнилися куцому поясненню, вони постійно в соцмережах запитували, чому в Поля немає ані телефона, ані комп’ютера, чому в його розпорядженні немає навіть елементарних засобів зв’язку. Зрештою, де, у якому куточку України він перебуває? Дуже прості запитання, але таких же простих відповідей на них нема й досі, що суттєво підвищило градус тривоги за долю митця й захисника України. Оскільки ситуація набула потужного розголосу в соцмережах, то й журналісти “Українського репортера” не можуть стояти осторонь важливої злободенної теми.

Творча партнерка Поля Манандіза Олена Павловська також постійно б’є на сполох, вже й зверталася до поліції (одержала відписку), вона оприлюднила  у Фейсбуку тривожне: “За хвилини до зникнення для всіх – до того, як у Поля Манандіза забрали назавжди його телефон, він писав мені, що в біді, і просив порятунку…”

Після того як патріотично налаштована спільнота все наполегливіше й частіше стала калатити у дзвони, у Фейсбуку в різні періоди було розміщено декілька коротеньких відеозвернень Поля Манандіза до своїх шанувальників – він просив їх не хвилюватися і що з ним буцімто все добре.

Однак ці відео не заспокоїли шанувальників музиканта. Навпаки! Наведемо лише деякі коментарі із Фейсбуку:

 

Відгукнувся у соцмережі на цю ситуацію й колишній політв’язень кремлівського режиму, мужній оборонець української землі Володимир Балух:

А ось цей коментар Людмили Пустельник – небайдужої і принципової журналістки – не можна читати без хвилювання:

У соцмережі розміщено відеозвернення-привітання Поля Манандіза з Новим роком, записане звідтіля, де “високопарканне міця відпочинку”…

Пекло? На відео – один і той же високий паркан (якась дача?)… Змінюються пори року, і ми вже бачимо начебто якогось іншого Поля Манандіза. Що це за “високопарканне місце відпочинку”? Жодна правозахисна організація не навідалася сюди упродовж трьох місяців? Жоден бойовий побратим шалено популярного на фронті співака не знайшов час знайти цю таємничу дачу й поспілкуватися з Полем, запитати, що його болить, що йому пече-допікає, чому він без телефонного зв’язку, як з ним обходиться “персонал дачі”, чому тут якась особлива й обмежена зона для відвідувань? Це називається – “разом і до кінця”? Хто утримує цю спецдачу? Десятки “чому”?

А відповідей все нема й нема. Мовчати й далі?

Нам, журналістам “Українського репортера”, все ще упам’ятку велике  ексклюзивне інтерв’ю з Полем Манандізом. Це було у серпні 2021-го, за два місяці до зникнення співака за тим лиховісним дачним парканом.

“У мене дуже позитивні емоції, – тішився тоді під час бесіди співак. – В Україні – вільнолюбивий і сильний народ. Вже восьмий рік він хоробро боронить свою землю від агресора – російської армії, однієї із найпотужніших армій світу. Я дякую всім українцям, всім воїнам, які тримають цей фронт…. Я забув про життя, яке у мене було до України і навіть не думаю про це. Я – українець! «Два кольори» – сильна пісня, з перших її слів я думаю про Василя Сліпака. «Червоне – то любов, а чорне – то журба…». Перед очима також і червоно-чорний прапор Української повстанської армії, я переймаюся героїкою її воїнів…”

А ще Поль Манандіз тоді говорив: “Україна показує приклад світові. Вона восьмий рік років тримає фронт проти Росії. А це було б неможливо, якби народ не був єдиним. Разом – і до кінця!”

Братове українці! Допоможемо Полю Манандізу! Рано чи пізно падають будь-які, навіть найміцніші, паркани.

Леонід Фросевич, Світлана Ковальова

Відеоінтерв’ю з Полем Манандізом:

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *