Гучний фінал трампізму. Погляд із США після штурму Капітолію

Вітаю читачів «Українського репортера» з новим президентом США! Повірте, він буде набагато кращим для України! Бо гірше Трампа взагалі важко щось уявити. Про що і свідчить ганебний фінал його правління.

Конгрес, зібравшись знову після штурму і захоплення Капітолію бандою трампістів, затвердив рішення колегії вибірників і з 7 січня Америка починає повернення до цивілізації.

Нещодавній дзвінок Трампа секретарю штату Джорджія, в якому квартирант Білого Дому показав себе у всій красі, недовго здавався опупеозом каденції цього одіозного персонажу, який, що недивно, популярний в Росії і незрозуміло чому – в Україні…

Він майже годину наполегливо вимагав негайно і будь-яким способом «знайти» необхідну кількість голосів для його перемоги, лаявся, доходячи до мату, ображав співрозмовника і тут же обіцяв респект і повагу, якщо голоси будуть знайдені, багаторазово повторювався, в загальному, поводився у звичній для нього манері і нагадував не президента США, а українських олігархів нульових і далі років, що рвуться до влади і які дорвалися до неї.

Читачі зрозуміють, про кого йдеться. Втім, саме за це Трампа і обожнюють жителі серединної Америки і вихідці з СРСР, включаючи тутешніх українців. Загалом, «наших», узагальнений Брайтон-Біч, Біг Літтл Одесу, п’яту колону Путіна. Про це йшлося останнім часом досить багато і ще більше вийде назовні після того як Трамп покине Овальний кабінет…

Смішно згадувати імейли Хілларі Клінтон, за які її вимагали посадити в тюрму! Ну як же, хіба не заслуговує цього держсекретар, яка листується через незахищений комп і сервер?

Думаю (сподіваюся), спецслужби нинішнього президента передбачили це і не дозволили Трампу дзвонити зі звичайного мобільного, з якого він твітить, починаючи з п’ятої ранку. (Слава Богові, 7 січня Твіттер заблокував його аккаунт!) Тим більше цікаво, що запис цієї розмови практично відразу ж став надбанням широкої публіки!

Якщо не виключати елементарне «розведення лоха» (на жаль, з цим персонажем, з нашою національною ганьбою доводиться вдаватися до термінології лихих 90-х), а цього не можна аж ніяк не брати до уваги (Трампа не так уже й важко спровокувати на дурість), то з огляду на 6 січня, дня, коли Конгрес повинен був затвердити рішення колегії вибірників, непогано було дати зрозуміти тому Конгресу, про що йде мова, чого вартий Трамп і наскільки він небезпечний.

І для Америки і для Республіканської партії. Деяким в ній стало нарешті зрозуміло, що подальша ставка на цього біснуватого дозволить зберегти голоси в серединних штатах, але позбавить GOP перспективи як великої партії.

Цим дзвінком Трамп давав достатньо приводів для початку кримінального розслідування проти нього за фактом порушення багатьох законів, включаючи основний, конституцію.

Тому його і записували, цим і пояснюється ангельське терпіння секретаря Джорджії, що відповідає за вибори. Бо будь-яка поважаюча себе людина вже через п’ять хвилин подібного хамства співрозмовника поклала б телефонну слухавку!

Однак події вечора 6 січня затьмарили цей скандал. Думаю, багато хто дивився зйомки з місця подій, бачив бездіяльність поліції, вторгнення орди покидьків до Капітолію, сенаторів, які  розбігалися, отого хама, що усівся в кріслі Ненсі Пелосі і поклав ноги на її стіл – такої ганьби Америка ще не бачила! Все це нагадувало Донецьк весни 2014 року, коли його захопили російські гопники…

До речі, про поліцію– багато хто в Росії і навіть в Україні не розуміють претензій американців до неї. Хоча що тут розуміти, і це вторгнення в свята святих законодавчої влади, як і літні погроми і грабунки в містах США, показують, що платники податків даремно витрачають гроші на силову структуру, яка із задоволенням душить окремих чорних, але нездатна ні запобігти, ні погасити заворушення.

Даруй Боже, ми це пережили, хоча за країну було соромно. Але на повний зріст постає питання, як уникнути повторення ганьби? Як повернути Америці велич? Трампа негайно слід було б позбавити влади і віддати під суд! Наша хвалена система стримувань і противаг виявилася не настільки вже міцною, вона не забезпечує захисту від дурня і зрадника і вимагає термінового ремонту.

Ну а в тому, що Трамп зрадник, сумнівів практично немає. На щастя, результат виборів сенаторів від Джорджії ліквідує більшість республіканців в Сенаті (вирішальний голос у разі необхідності додасть Камала Харріс, віце-президент), що дозволить команді Байдена почати давно назрілу модернізацію політичної системи, а також багато чого іншого в Америці.

І останнє. Всі ці розмови про полівіння країни, про міфічну ліву небезпеку інспіруються трампутінською пропагандою і розраховані на не особливо розумних людей.

На контингент Трампа. Американські демократи – це правоцентристська за європейськими мірками партія. Ліве крило там грає зовсім незначну роль.

Можливо, тому країні і не вистачає соціалізації в європейському стилі.Тоді як багато трампістів за всіма своїми характерним звичками це саме що ліваки! Що і показало захоплення Капітолію і той аналог матроса Железняка, що розвалився в кріслі спікера Палати представників.

Якщо ж називати речі своїми іменами, то Трамп швидко і досить успішно фашизував Америку і якби йому вдалося залишитися на другий термін, не факт, що наша демократія вистояла б.

Юрiй КІРПІЧОВ, США

 

 

 

 

 

Читайте також:

Like

Юрiй КІРПІЧОВ

Спеціальний кореспондент "Українського репортера" в США


1 коментар до “Гучний фінал трампізму. Погляд із США після штурму Капітолію

  • 14.01.2021 о 16:32
    Permalink

    Не є фанатом Трампа, але не можу не спитати: яким чином автор поєднує поняття “правоцентризм” і “Берні Сандерс”… І в якій “правоцентристській за європейськими мірками партії” тримають подібних йому (Сандерсу) ліваків?

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *