У Києві художники організували грандіозну виставку без підтримки чиновників (+фото, відео)
«Бієнале «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників», як Йорданська вода, зцілює, освячує, зміцнює дух, наповнює радістю. Вже ввосьме. І щоразу чекаєш цієї події, як великого свята і великого відкриття. І не розчаровуєшся.
Дивуєшся великому таланту наших художників: 300 полотен, 180 учасників й учасниць! І відкриваєш дивовижну нашу Україну! І дякуєш унікальному художнику Олександру Мельнику та його друзям за подвижництво в організації цієї виставки. Щоразу вони кажуть: «Якщо не ми, то хто?» – і беруться за справу.
Їх усього кілька художників – на величезний сонм культурних управлінь, рад, комітетів, департаментів і великого міністерства… І якби не ті кілька благородних людей, то… Ні, завершу так: «Як добре, що є ці невтомні подвижники! З міцним духом, талантом і всеперемагаючою любов’ю до України».
Так відгукнулася у Фейсбуку журналістка Галина Дацюк про знакову мистецьку подію – відкриття виставки в Центральному будинку художника.
А ось що написав у соцмережах художник Олег Кіналь:
«Важливо, що історична бієнале відбулася без підтримки влади і чиновників. Виставку організували самодостатні митці-патріоти з усієї України та закордону як данину пам’яті про 100-річчя проголошення Української Народної Республіки».
Автор проекту, художник Олександр Мельник зазначає, що у роботах митців, як і на попередніх виставках, «висвітлюється вся наша історія від найдавніших часів, Трипільської культури, скіфського періоду, Давньоруської держави, козацького періоду, часів Тараса Шевченка, радянської системи і аж до нинішньої війни проти російської агресії. Глядач, пройшовши експозиційними залами, ніби йде від століття до століття, бачить, “перечитує” в мистецьких образах всю історію народу».
Виставка працюватиме з 19 січня по 4 лютого щодня, крім вівторка, з 12.00 до 19.00 за адресою: вул. Січових Стрільців (Артема), 1–5 (Львівська площа).
Вхід вільний.
На цю тему читайте також тут
Запрошуємо: “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» (+відео)
Фото Олексія ІВАНОВА