Запрошуємо: “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» (+відео)

19 січня у Києві – велика мистецька подія. О 16.00 у виставкових залах Центрального будинку художника відкривається Восьма всеукраїнська бієнале мистецтва історичного жанру “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”. Експозиція присвячена 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Олександр МЕЛЬНИК, автор проекту “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників» розповів “Українському репортеру”:

– Бієнале задумувалася для відродження історичного жанру в українському мистецтві, для правдивого висвітлення в художніх образах історії України, що віками перекручувалася колонізаторами. Вони і в історичних працях, і в художній літературі, і в образотворчому мистецтві зображували себе героями, визволителями всіх пригноблених, а українців – зрадниками свого ж народу.

 

Це стосується і подій Української визвольної революції 1917-1921 років. Яких тільки гріхів і злочинів не приписували очільникам тогочасних визвольних змагань Грушевському, Винниченку, Петлюрі, як раніше Мазепі, а згодом Шухевичу і Бандері!

 

На нинішній бієнале, як і на всіх інших, діячі українського Відродження на полотнах і плакатах, у скульптурі постають державотворцями, що присвятили життя визволенню України.

Як і на попередніх виставках, на цій висвітлюється вся наша історія від найдавніших часів, Трипільської культури, скіфського періоду, Давньоруської держави, козацького періоду, часів Тараса Шевченка, радянської системи і аж до нинішньої війни проти російської агресії. Глядач, пройшовши  експозиційними залами, ніби йде від століття до століття, бачить, “перечитує” в мистецьких образах всю історію народу.

 

Виставковим комітетом відібрано для експонування близько трьохсот творів історичного жанру ста вісімдесяти митців з усіх регіонів України. Представлено також по одному автору з Болгарії та Польщі.

На виставці глядачі матимуть унікальну можливість побачити твори майстрів-класиків, що відійшли від нас: Валентина Задорожного, Веніаміна Кушніра, Миколи Стороженка, Володимира Федька, Олександра Івахненка, які велику частку своєї творчості присвятили історії України.

Подали на виставку нові твори видатні митці сьогодення Василь Чебаник, Андрій Ментух, Василь Гурін, Віра Кулеба-Баринова, Віктор Ковтун, Анатолій Кущ, Володимир Пасивенко, Петро Малишко, Микола Білик, Володимир Кабаченко…

Своє бачення історії рідного народу, велику майстерність демонструє молоде покоління митців, зокрема студенти мистецьких вишів України.

Бієнале “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників” відкриває нові імена в нашому мистецтві, служить вихованню історичної самосвідомості молодих митців, а через їхню творчість і глядачів.

Виставка працюватиме з 19 січня по 4 лютого щодня, крім вівторка, з 12.00 до 19.00 за адресою: вул. Січових Стрільців (Артема), 1–5 (Львівська площа).

Вхід вільний.

Фото на головній: Цю картину – “Українське Різдво під червоною зіркою” – художник Олександр Мельник створював кілька років. Ми бачимо велику трагедію маленької української родини, яка потрапила в лещата більшовицьких виродків.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *