Завтра у Києві відкривається унікальна художня виставка “Бачу справи твої, людино!”

Як талановитий художник він міг би заробляти своєю творчістю великі гроші і жити у солідному достатку. Але для цього треба було поступатися принципами, забути про заповіді предків, йти чужою колією. Такого допустити Олександр Іванович Мельник не міг. Він обрав філософію добра, правдивого, чесного служіння мистецтву.

Сьогодні журналістам «Українського репортера» митець розповідає про те, як йому «перекривали кисень» у радянські тоталітарні часи, шкодує, що монументальні картини історичного жанру виявилися не затребувані у новітній період Незалежності, дивується, навіщо товстосуми замовляють художній розпис своїх палаців, приватних церков, розмірковує про долю нашого стражденного народу.

Завтра, 21 вересня, в Національному музеї Тараса Шевченка відкривається антивоєнна, миротворча виставка Олександра Мельника “Бачу справи твої, людино!”.

Як зазначається у прес-релізі виставки, упродовж багатьох років художник своїми творами намагається донести до глядача правдиву історію України. Історична тематика в його творчості нерозривно пов’язана з проблемами війни і миру. Митець з гострим відчуттям людських страждань, боляче переживаючи несені війнами впродовж віків трагедії його роду, народу, світу, не може тримати в собі біль багатьох поколінь. Його відчуття, переживання, роздуми проявляються у сповнених людським горем полотнах, на яких застигли трагічні образи минулого (“Діяння Андрія Боголюбського на Русі”, “П’єта”) і сьогодення (“Спломенілий цвіт”, “На згарищі”). Але художник не просто передає страшні картини війн, він не може змиритись із приреченістю людства на безкінечні війни, що врешті можуть призвести до самознищення (“Самоспалена планета. Попередження”). Своїми творами автор намагається знайти неторований шлях, по якому людство може відійти від прірви приреченості (“Надія”, “Крок”). У його образах віра в незнищенність людського життя (“Неспалима”), в світлу долю майбутніх поколінь (“Мрія”, “Відродження”).

Виставка надзвичайно актуальна в час жахливої, безумної загарбницької війни росії проти України, що загрожує перерости в Третю світову. Кожен твір художника спонукає задуматись над долею людства, людської цивілізації, надихає працювати заради зупинення цієї війни, запобігання розв’язанню війн у майбутньому, побудови системи міжнародних відносин, що гарантували б мирне співіснування народів. Художник закликає до дієвих заходів на шляху творення гуманної цивілізації, усвідомлюючи свою малість і безсилля проти воєнного чудовиська – Голіафа сучасності, вірить у силу об’єднаних людей, що прагнуть миру.

Виставка відкривається в Міжнародний день миру 21 вересня о 18-й годині. Експонуватиметься до 7 жовтня з 10.00 до 18.00. Вихідні: понеділок, вівторок. 29 вересня – санітарний день.

Під час відкриття виставки відбудеться прем’ра документальної кінокартини режисера Станіслава Литвинова “Олександр Мельник. Бачу справи твої, Людино!” за участі знімальної групи. Авторка сценарію – Андріана Біла, оператор-постановник – Олексій Собчук, аерозйомка – Михайло Шелест.

Світлана КОВАЛЬОВА, Леонід ФРОСЕВИЧ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *