Дочекалися! Нарешті Україна перегляне радянські будівельні норми і правила

Нарешті Кабмін звернув увагу на будівельну галузь. Cьогодні, 3 квітня Уряд схвалив постанову, яка дозволить дозволить впорядкувати, систематизувати і пришвидшити перегляд застарілих галузевих норм у будівництві — будівельних норм і правил (СНіПів), які стосуються проектування виробничих об’єктів у різних галузях, зокрема, промисловості та транспортній інфраструктурі.

Проект постанови підготували фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«В Україні все ще діє близько 60 СНіП та СН — галузевих будівельних норм та правил, що затверджувались ще в Радянському Союзі. І їх вкрай потрібно переглянути та оновити. Сьогодні, згідно з чинним Переліком центральних органів виконавчої влади, це питання відноситься до повноважень міністерств, деяких державних служб і агентств.

Проте у чинному Законі «Про будівельні норми» чітко прописано, що нормування у будівництві мають здійснювати лише міністерства. І через цю колізію оновлення таких важливих вузькоспеціалізованих норм сьогодні гальмується. Саме тому Мінрегіоном було розроблено відповідні зміни до Переліку і визначено конкретну компетенцію кожного з міністерств щодо нормування у будівництві», — говорить заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Дивіться відео на цю тему: Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Мінрегіон декілька років борються за повноваження – хто із них буде займатися нормуванням у будівництві. Співрозмовником “Українського репортера” є президент Всеукраїнської  спілки виробників будматеріалів Іван Салій.

https://youtu.be/eItmY9m8UgI

СНіП та СН (будівельні норми та правила) – основні загальносоюзні нормативні акти у будівництві, що затверджувались Держбудом СРСР для обов’язкового застосування на території СРСР. Вони мають переважно галузеву специфіку та стосуються технологічного проектування різноманітних об’єктів виробничого призначення, транспорту, гідротехнічних споруд, підземних газосховищ, підземних гірничих виробок. Ці норми можливі до перегляду виключно міністерствами, які формують політику щодо таких об’єктів.

Від редакції “Українського репортера” додамо: майже три десятиліття в незалежній країні у чиновників не доходили руки, щоб переглянути застарілі радянські нормативи. Схаменулися лише сьогодні.

Нещодавно наше видання розповідало про те, що для ефективного інтегрування у внутрішній ринок ЄС Україна має привести свою систему технічного регулювання у відповідність до європейських вимог. Адже головними перешкодами торгівлі з ЄС є не імпортні тарифи, а технічні бар’єри у торгівлі — вимоги до безпечності та якості продукції, її характеристик, процедури оцінки відповідності.

А як ми готуємося до цього? На жаль, маємо велику проблему з адаптацією вітчизняних норм до європейських стандартів – «пробуксовуємо». Читайте інтерв’ю на цю тему з генеральним директором компанії «Глобал Сертифік» Сергієм Рубальським – Будівельна галузь повинна перейти на стандарти Європи, в іншому разі – катастрофа.

До теми:

Фото: “Український репортер”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *