“Приватбанк” очолив математик із Чехії

10 січня наглядова рада “Приватбанку” призначила Петра Крумханзла на посаду голови правління і подала документи в Національний банк України на його утвердження. Про це повідомляє прес-служба націоналізованого банку, який колись належав бізнесмену з трьома паспортами Ігорю Коломойському.

Як відомо, 21 липня наглядова рада “Приватбанку” відправила у відставку з посади голови правління Олександра Шлапака, а в.о. голови правління призначили Галину Пахачук. Тепер замість неї колись найбільший банк України очолить Петр Крумханзл.

Про нього відомо, що він 1966 року народження і закінчив Карлів університет у Празі, де у 1990 році отримав ступінь кандидата наук з математики. Працював на керівних посадах у “провідних банках Європейського Союзу” (2004-2008 рр. – чеський Raiffeisenbank), був членом правління з операційних питань в “Райффайзен Банку Аваль” (2008-2011 рр.). На цій посаді “суттєво зменшив витрати за рахунок реструктуризації мережі відділень і впровадження нових бізнес-моделей, а також адаптував банк до несприятливих ринкових умов”.

З 2011 по 2013 рік працював у компанії Interim Management & Consulting. У створеній урядом Австрії компанії з управління проблемними активами Heta Asset Resolution (2013-2016 рр.) Крумханзл відповідав за виділення непрацюючих активів у так званий “поганий банк”, а також за визначення корпоративної стратегії, забезпечення належної інфраструктури та юридичну підтримку.

Його останній досвід роботи (з травня 2016 р.) – член правління з операційних питань китайського банку Home Credit, який має понад 85 000 працівників.

“У процесі оцінки кандидатів на посади у правлінні “ПриватБанку”, ми передусім керувалися такими критеріями, як високий професіоналізм, досвід роботи у провідних банках ЄС, орієнтованість на результат, ґрунтовний досвід з операційного управління та впровадження інструментів контролю. Петр відповідає усім цим основним вимогам, і він вже довів на практиці свою здатність ефективно реорганізувати слабкі сторони банків.

Зосередженість на трансформаціях з метою вдосконалення операційної ефективності є його беззаперечною перевагою. Особисто на мене він справив враження натхненної і високомотивованої людини. Крім того, він зосереджуватиметься більше на операційному управлінні банком, ніж на саморекламі.

Також, Петр вільно володіє англійською і російською мовами, що значною мірою сприятиме ефективній взаємодії з рештою членів посиленої команди “ПриватБанку”, – заявив Енгін Акчакоча, голова Наглядової ради банку.

За деякими даними, Крумханзл володіє чеською, німецькою та японською мовами, захоплюється айкідо.

Повідомляється, що пошук кандидатів на посаду голови правління “ПриватБанку” проводила міжнародна рекрутингова компанію Amrop Executive Search Ukraine. Вона ж підбирає і заступника очільника “Приватбанку” з фінансових питань.

Націоналізація “Приватбанку” і війна з Коломойським

Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ прийняв рішення про націоналізацію “Приватбанку”. Держава провела докапіталізацію банку на суму 116,8 млрд грн.

Після звернення до ГПУ колишнього голови правління банку Олександра Шлапака було арештовано ліквідне майно “Приватбанку” та пов’язаних з ним структур – понад 700 об’єктів нерухомості ТОВ “Приватофіс”.

Шлапак повідомляв, що екс-керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції, завдяки яким державі завдали збитків в особливо великих розмірах. Зокрема, дало кредит пов’язаним з банком компаніям Claresholm Marketing Ltd ($389 млн і 60 млн євро) і ТОВ “Новафарм” (3,2 млрд грн), а компанії ПАТ СК “Інгосстрах” нарахували індексовану винагороду в розмірі 136 млн грн.

У матеріалах кримінальної справи про розкрадання коштів із банку йдеться, що службові особи ПАТ КБ “ПриватБанк” упродовж 2014 року привласнили 19 млрд грн, виділені на рефінансування “ПриватБанку”.

За клопотанням Генеральної прокуратури Печерський райсуд Києва заарештував майно “Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату”, “Нікопольського заводу феросплавів”, “Марганецького гірничо-збагачувального комбінату” та “Дніпроазоту”.

“ПриватБанк” розпочав судовий процес у Високому Суді Лондона проти своїх колишніх власників та керівників – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

У грудні Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Наказ про арешт активів видали на підставі наданих суду доказів, що екс-власники вивели з банку майже $2 млрд шляхом проведення низки незаконних операцій, в результаті яких кошти переводилися на компанії, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Сам Коломойський і його менеджери звинувачують керівництво Нацбанку в свідомому доведенні “ПриватБанку” до націоналізації і подали десятки позовів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *