Суд арештував заводи Коломойського і Боголюбова у справі “Приватбанку”

Печерський районний суд Києва заарештував майно “Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату”, “Нікопольського заводу феросплавів”, “Марганецького гірничо-збагачувального комбінату” та “Дніпроазоту”. Про це йдеться в ухвалі суду від 14 вересня 2017 року, яке внесене до Єдиного реєстру судових рішень.

Арешт заводів накладений за клопотанням Генеральної прокуратури в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання коштів із “Приватбанку”, який раніше належав бізнесменам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

У матеріалах справи йдеться, що службові особи ПАТ КБ “Приватбанк” упродовж 2014 року привласнили 19 млрд грн Національного банку України, виділені на рефінансування “Приватбанку”.

“Службові особи ПАТ КБ «Приватбанк» підприємствам, які підконтрольні останнім, протягом тривалого часу, під заставу майнових прав на товар видали кредити в сумах від 18 до 73 млн. доларів США, які в свою чергу уклали сумнівні угоди, здійснивши 100 % передплату, та перерахувавши вказані грошові кошти на рахунки нерезидентів. Однак поставка товарів не відбулася, грошові кошти до теперішнього часу не повернуті.”, – зазначається в ухвалі суду.

Внаслідок цих махінацій держава була змушена рятувати “Приватбанк”, банкрутство якого дестабілізувало б фінансовий ринок, і провела націоналізацію банку, яка коштувала 116 млрд грн. Зобов’язання “Приватбанку” перед державою забезпечені іпотечними договорами та договорами застав на нерухомість і земельні ділянки. Зараз ГПУ почала процедуру відчуження цих об’єктів на користь держави. Серед них і названі вище заводи та комбінати.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − two =