Дітей, яких не прищепили від кору, не приймуть у школи та дитсадки в трьох областях – МОЗ

В Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях дітей, яких не прищепили проти кору, не допустять до відвідування дитячих садків і шкіл. Про це попереджає Міністерство охорони здоров’я.

Повідомляється, що з початку 2017 року  в Україні на кір захворіли 1 627 осіб, здебільшого діти. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській (747 випадків), Одеській (589 випадків, двоє дітей померли) та Тернопільській (70 випадків) областях.

Основною причиною спалахів кору в Мінохоронздоров’я називають низький рівень вакцинації: торік менше половини дітей були щеплені від кору за графіком. На кінець серпня 2017 року другу дозу вакцини КПК за календарем щеплень отримали 61% дітей віком 6 років , а з початком навчального року ризик масового поширення інфекції значно збільшується.

“Ситуація з кором викликала занепокоєння уряду, і на нараді у віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка було прийнято рішення  не допускати дітей, які не мають щеплення проти кору, до навчальних закладів у трьох областях із найбільшою кількістю захворілих – на період спалаху захворювання – до того моменту, поки вони не отримають всі потрібні дози вакцини за календарем.

Для захисту від кору, згідно з календарем щеплень в Україні, необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) є в усіх областях у достатній кількості”, – йдеться в повідомленні МОЗу.

Кір проявляється високою температурою, нежиттю, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *