Війна за мільярди “Приватбанку”. Великі вкладники через суд повертають гроші

6 листопада Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію НБУ, Мінфіну, ФГВФО і зобов’язав “Приватбанк” повернути родині Суркісів 1,05 млрд грн, $266,2 тис. і 7,8 тис. євро. Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд вирішив націоналізувати Приватбанк. Тимчасова адміністрація провела конвертацію коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in) на загальну суму 29,4 млрд грн. Серед них – і родини Суркісів.

Ігор Суркіс тримав у “Приватбанку” 151 млн грн, Поліна Ковалик – 514,1 млн грн, Григорій Суркіс – 163,1 млн грн, Марина Суркіс – 174,5 млн грн, Рахміль Суркіс – 44,8 млн грн.

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд столиці відкрив провадження за позовом членів сім’ї Суркісів, які просили скасувати рішення НБУ №105 від 13 грудня 2016 року, яким вони визнавались інсайдерами “Приватбанку”, і повернути їм гроші. Також вони вимагали $266,2 тис. і 8 тис. євро ненарахованих відсотків за депозитами. Тепер її задовольнили.

Нацбанк уже подав касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного адміністративного суду у Вищий адміністративний суд. НБУ стверджує, що Ігор Суркіс та Ігор Коломойський – ділові партнери, адже обидва є акціонерами компаній ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1 + 1”, ТОВ “Гравіс-Кіно”, ПрАТ “Телекомпанія “ТЕТ”, “Запорізького заводу феросплавів” і “Нікопольського заводу феросплавів”. І заявляє, що Суркіси – інсайдери “Привату”.

8 листопада колишній співвласник “Приватбанку” Геннадій Боголюбов звернувся до уряду України з відкритим листом, у якому також вимагає повернути свої гроші в банку.

Раніше позови до НБУ, ФГВФО, Кабміну, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку та “Приватбанку” подав екс-губернатор Дніпропетровщини і співвласник групи “Приват” Ігор Коломойський. Він заперечує визнання “Приватбанку” неплатоспроможним і вимагає скасувати його націоналізацію.

У рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання коштів із “Приватбанку” НБУ і ГПУ намагаються конфіскувати активи, які належать олігарху. Сам Коломойський і його менеджери звинувачують керівництво Нацбанку в свідомому доведенні “Приватбанку” до націоналізації.
.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =