Відео про мільярди: кардіохірург Тодуров проти Уляни Супрун

Директор Інституту серця, професор Борис Тодуров у своїх відеороликах гостро розкритикував керівництво МОЗ, зокрема Уляну Супрун та її заступника Лінчевського.

Відомий кардіохірург заявив, що проти нього розгорнуто інформаційну атаку в соцмеражах, зокрема видумали, що Тодуров є нібито сепаратистом, рупором Кремля, що він знайомий з Віктором Медведчуком і нібито просив у нього підтримки.

У відеозверненні Тодуров стверджує, що ніколи не був і не збирається бути прихильником тієї чи іншої політпартії, а з Медведчуком взагалі не знайомий. Сказав також, що на міністерське крісло не претендує. На його думку, усі ці та інші фальшивки розповсюджують з єдиною метою — перевести стрілки з головного на другорядне, замилити очі.

Бо головне питання: де витратні матеріали на 360 мільйонів гривень, які МОЗ повинно були придбати для боротьби із серцево-судинними захворюваннями? Як стверджує директор Інституту серця, 80-90 відсотків тендерів по цьому медичному напрямку не проведено. Немає стентів, клапанів, кардіостимуляторів та багато чого іншого, що дозволяє рятувати людей.

Розповів Тодуров і про своє ставлення до закупівлі державою медикаментів у приватної компанії. Ліки було придбано в 2015 році не безпосередньо у виробників, а через посередників. Зі стовідсотковою передоплатою, плюс — сім відсотків за логістику та інші послуги. Заплачено кілька мільярдів. І ось що важливо ще: ця поставка буде аж через рік! Чи готові українські платники податків, пацієнти зрештою до такої комбінації, тобто діставати гаманець готові? Хто у них запитав? А гроші — величезні! Отож Тодуров і ставить риторичне запитання: “Якщо в банку протягом року лежить мільярд? Що це?”

Окремо зупинився Борис Тодуров на діяльності заступника міністра Лінчевського. “Він просто знущається над нами… Раптом вирішив, що можна плювати професору в обличчя. Я не дозволю. Такого не буде!”, – заявив Тодуров.

На завершення відеозвернення директор Інституту серця пообіцяв і надалі виходити в ефір, публічно пояснювати свою позицію і давати відсіч усім атакам на нього.

Тим часом, в соцмережах бурхливо обговорюють виступи Тодурова.

Алла ШЛАПАК, депутат Київради:

–  Борис Тодуров заслуговує на повагу і підтримку за те, що відмовився закривати очі на недбайливих чиновників заради того, щоб не закривати очі хворим, яким усе складніше допомагати з чинною управлінською політикою МОЗ! Упевнена, що до весни Супрун із ганьбою випровадять у відставку разом із її молодими заступниками! Очевидним залишається одне – вона поїде назад до себе на батьківщину, а решті доведеться дивитися в очі й лікарям, і пацієнтам із соромом за результати експериментів та демонстрацію відсутності виховання! А Тодуров і багато інших видатних українських лікарів залишаться, незважаючи на те, хто при владі! Бо вони знають, що людське життя має найвищу цінність! І звинувачувати тих, хто рятує життя, в корупції – це вже не просто маячня, а демонстрація власного невігластва. Так, влада може позбавити таких докторів посад, але влада ніколи не зможе відібрати у них головне – їхні золоті руки, голови, тисячі врятованих уже і в майбутньому пацієнтів та їхніх сімей! Точно не проти тих бореться влада!

Попередню статтю на цю тему “Український репортер” писав ТУТ , також читайте відповідь Уляни Супрун

Матеріали “Українського репортера” про Інститут серця читайте ТУТ , а також ТУТ

Світлана КОВАЛЬОВА

Фото з сайту podrobnosti.ua

Відео з офіційної сторінки Бориса Тодурова у Фейсбуці

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + 7 =