Директор Інституту серця Тодуров виступив проти шефині української медицини Супрун

Борис Тодуров — Уляні Супрун: “Ваша недбалість забрала більше життів українців, ніж війна за останні роки».

Виконувачка обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун хвалиться у Фейсбуці здобутками відомства:

“Здійснили 32 поїздки в регіони; відвідали 62 заклади охорони здоров’я; подолали 21 665 км під час регіональних поїздок; більше 17 млн доз вакцин було закуплено для імунізації дітей».

А ще зазначає: “Українській медицині потрібні не реформи — необхідна побудова нової якісної і доступної системи охорони здоров’я. Якісної, щоб кожен пацієнт відчував ефективність лікування і покращення самопочуття, щоб українці стали більш здоровою нацією, а тривалість життя зросла».

«…Безвідповідальність заяв, непродуманість рішень, авантюризм у стратегії розвитку – ось, що ми бачимо протягом останніх місяців роботи МОЗ». Таку думку висловив у Фейсбуці генеральний директор Інституту серця, головний кардіохірург МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Борис Тодуров.

Борис Тодуров написав свій пост у соцмережах 1 січня 2017 року. Заява знаменитого кардіохірурга викликала величезний резонанс у суспільстві. Ось про що розповів Тодуров:

“Щойно мене і ще кількох колег Уляна Супрун занесла до чорного списку за критику роботи МОЗ. Мудре рішення. Наводжу текст мого поста під фотографією, за який мене заблоковано:

«Посміявся б я разом із вами, пані Уляно, якби не було так сумно. Ви є членом уряду сорокамільйонної європейської країни – України. Безвідповідальність заяв, непродуманість рішень, авантюризм у стратегії розвитку – ось, що ми бачимо протягом останніх місяців роботи МОЗ. Програма щодо серцево-судинних захворювань передбачала закупівлю на 364 мільйонів гривень швидкодопоміжних витратних матеріалів, які б могли врятувати десятки тисяч життів. Ви не зробили цієї закупівлі.

Я абсолютно відповідально заявляю (і можу це повторити у суді), що ваша недбалість забрала більше життів українців, ніж війна за останні роки. Ви розумієте свою відповідальність (у тому числі й кримінальну) за халатне ставлення до своїх обов’язків? І це лише за програмою ССЗ. Що говорити про інше? Ви, здається, вирішили лікувати онкологію профілактикою? Ваш заступник, Лінчевський, заблокував роботу Інституту серця. Не підписав жодного офіційного документа за останні 4 місяці. Уже четвертий місяць він відмовляє нам у відкритті філій у Донецькій і Луганській областях, де населення й військові взагалі залишилися без кардіохірургічної допомоги. Це просто знущання над людьми.

Ви особисто відмовили нам у програмі «Штучне серце» (представлено у привітанні Президента як найкраще досягнення України в 2016 році) навіть після звернення до вас кількох народних депутатів. Ви є урядовцями, яких ми найняли на роботу, але ви відгородилися від фахівців новою охороною й просто фізично не пускаєте нас до будівлі МОЗ! І при всьому цьому поводитеся як аніматори у дешевому турецькому готелі! Вам смішно? Після стількох смертей з вашої вини? Біжіть, поки я не подав на вас до суду».

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Фото зі сторінки у фейсбуці Бориса Тодурова

P.S. Редакція “Українського репортера” звернулася до Уляни Супрун з проханням прокоментувати цю тему. На жаль, відповіді поки що не отримали.

Матеріали “Українського репортера” про Інститут серця читайте ТУТ , а також ТУТ

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 1 =