Що держава платить військовослужбовцям-строковикам. Пам’ятка

Військовослужбовці, призвані на строкову службу, перебувають на повному державному утриманні та користуються низкою пільг. Бійці, що вливаються до лав Збройних сил України, розміщуються в казармах або на кораблях, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та камуфляжною формою згідно з установленими нормами і сезоном.

Вояки щомісяця отримують 154 – 245 грн, в залежності від звання та посади. Усім покликаним на строкову службу при призові виплачують грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня календарного року (3,2 тис. грн – 2017).

При звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (1 232 – 1 960 грн). Військовослужбовцям з числа дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування – 12 окладів (1 848 – 2 940 грн).

Строковикам надається відпустка – 10 календарних днів. Строкова військова служба зараховується до стажу роботи, що гарантує пенсійні накопичення. За вояками, яких кличуть до війська, зберігаються офіційне робоче місце та середній заробіток.


До речі, вже цього року принаймні 25% військовослужбовців харчуватимуться за новою системою. В їдальні військової частини (але поки далеко не всіх) військовослужбовець зможе обирати на власний смак щось із двох-трьох запропонованих перших і других страв, асортименту салатів, фруктів і тістечок.

Кошти для закупівлі продовольства обраховували, виходячи з максимально граничної ціни та кількості калорій для одного військовослужбовця. Міністерство оборони провело конкурсні торги з постачальниками. Загалом раціон вояка став багатшим, до нього входять 348 позицій.

Загалом навесні 2017 року на військову службу до ЗСУ, Нацгвардії та ДССТ (Державна спеціальна служба транспорту) призвані понад 14 тисяч українців  віком від 20 до 27 років. 31 травня призовні дільниці будуть закриті. Військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *