НБУ вводить в обіг нові пам’ятні монети: “Перегузня”, “125 років трамвайному руху в Києві” і “Змія”

Національний банк України поповнює свою нумізматичну колекцію і 1 червня 2017 року вводить в обіг нову пам’ятну монету з серії “Флора і фауна” – “Перегузня”, присвячена рідкісному виду хижих ссавців родини куницевих. Монета зі срібла (Ag 925) вагою 31,1 грама, номіналом 10 грн, якості PROOF виходить тиражем 3 000 штук.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного з зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний герб України. На реверсі зображено перегузню в кольорі з використанням тамподруку та розміщено написи півколом: VORMELA PEREGUSNA, ПЕРЕГУЗНЯ.

Монета з нейзильберу вагою 12,8 грама, номіналом 2 грн, якості UNC виходить тиражем 40 000 штук.

На аверсі монети в обрамленні вінка, утвореного з зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний герб України та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. На реверсі зображено кольорову перегузню (використано тамподрук) та розміщено написи півколом: VORMELA PEREGUSNA, ПЕРЕГУЗНЯ.

25 травня 2017 року НБУ випустив в обіг нову пам’ятну монету “125 років трамвайному руху в Києві”. Монета з нейзильберу, вагою 16,54 грами, номіналом 5 грн, якості UNC виходить тиражем 40 000 штук. Роздрібна ціна – 43 грн.

На аверсі монети розміщено малий Державний герб України; написи УКРАЇНА, 5 ГРИВЕНЬ, 2017; стилізовану композицію трамвайної колії на бруківці та написи: КИЇВ 1892/PARIS 1881/BERLIN 1881/LONDON 1901; логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. На реверсі зображено трамвай з пасажирами на тлі київського пейзажу та розміщено написи ТРАМВАЙНИЙ РУХ В КИЄВІ/125/РОКІВ.

Також 25 травня 2017 року НБУ випустив в обіг нову пам’ятну монету “Змія” серії “Фауна в пам`ятках культури України”. Монета зі срібла (Ag 925), вагою 15,55 грама, номіналом 5 грн, якості UNC, виходить тиражем 4 000 штук. Роздрібна ціна – 566 грн.

На аверсі монети розміщено: малий Державний герб України, написи УКРАЇНА, 2017, 5 ГРИВЕНЬ; позолочений (локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0003 г) перстень у вигляді змії із античного міста Тіра (зараз – Білгород-Дністровський), змійовик – нашийний двосторонній медальйон-оберіг з зображеннями християнського сюжету з одного боку та голови Медузи Горгони зі зміями – з іншого. На реверсі зображено змію на тлі декору з трипільської кераміки у вигляді змій і написано ЗМІЯ.

Про попередні монети від НБУ в цьому році нумізмати можуть почитати тут

НБУ ввів у обіг нові пам`ятні монети “Старий замок у м. Кам’янці-Подільському”

і тут

НБУ випускає монету в 5 грн до “Євробачення-2017”

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *