Національна бібліотека: після ста років – новий виток

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського зібрала у своїх стінах усіх причетних до неабиякого свята – 100-ліття від часу свого заснування. З цієї нагоди тут пройшла міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація».

Організатори заходу – Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інформаційно-бібліотечна рада НАН України, Асоціація бібліотек України, Рада директорів наукових бібліотек та інформаційних центрів академій наук – членів Міжнародної асоціації академій наук.

У своєму слові-зверненні до учасників і гостей щодо історії та сьогодення Національної  бібліотеки України імені В. І. Вернадського генеральний директор бібліотеки, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Любов Андріївна Дубровіна відзначила, що бібліотека народжувалась у 1918 році разом з українською державою й за століття витримала нелегкі випробування часом. Як і при заснуванні, вона має нині статус національної і носить ім’я видатного вченого Володимира Івановича Вернадського.

Бібліотека й сьогодні є закладом з найбільшим у країні культурним фондом рукописної й книжкової спадщини і науковою установою з величезним науковим фондом світової та української літератури,низкою важливих інститутів і підрозділів, а також з часів незалежності вона виконує функції, властиві бібліотеці Конгресу США, здійснюючи аналітичне забезпечення органів державної влади та управління.

Тож сто пройдених літ дають підстави впевнено виходити на новий виток розвитку, наголосила Любов Дубровіна.

Привітання від президії Національної академії наук України та президента НАНУ Бориса Євгеновича Патона оголосив віце-президент НАНУ Сергій Іванович Пирожков. Прозвучали ґрунтовні вітання (власне, міні-доповіді) від радника Президії Національної академії наук України, почесного генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, академіка НАН України Олексія Семеновича Онищенка, директора Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук, академіка НААН України Віктора Анатолійовича Вергунова, вченого секретаря Національного контактного пункту «Дослідницькі інфраструктури» Програми ЄС «Горизонт-2020» Марини Ярославівни Гороховатської, голови департаменту IETInspecAnalyticsу Європі, на Близькому Сході та Африці Майка Петерсена.

А ще, як і годиться на святі, було безліч привітань від колег і друзів НБУВ: щирі й сердечні, хвилюючі й веселі, навіть театралізовані – від дивовижних наймолодших читачів з Національної бібліотеки України для дітей, одягнених у яскраві казкові костюми. І, звичайно ж, з чудовими подарунками й безліччю квітів.

В рамках міжнародної конференції було презентовано книгу австрійського фотографа-графіка Петера Лаглера «Чорнобиль. Я піду і буду жити – або залишуся і помру», а також фотопроект цього ж майстра «Будинок риби та шоколаду».

Фото з відкритих джерел

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *