Цього року вручать «золоту» Букерівську премію за 50 років

З нагоди 50-ї річниці Букерівської премії спеціальною нагородою буде відзначено  найкращу книжку-переможця за останні півстоліття.

Кожен із п’яти суддів розгляне одне десятиліття і висуне на здобуття премії свою улюблену книжку того періоду. Потім громадськість із короткого списку з п’яти номінантів обере переможця “золотої” Букерівської премії,  повідомляє ВВС Україна.

Уперше Букерівську премію вручили 1969 року. Тож, за «золото» змагатиметься 51 книжка.

Серед суддів — письменник і редактор Роберт МакКрум, який визначить переможця 1970-х років, поет Лемн Сіссай (1980-ті роки), романістка Каміла Шамсі (1990-ті), телеведучий і автор Саймон Майо (2000-ті) та поет Голі Макніш (2010-ті роки).

«Золоту п’ятірку» номінантів оголосять на літературному фестивалі Hay Festival 26 травня. Це відбудеться кілька днів по тому, як 22 травня оголосять переможця щорічної Букерівської премії.

Про переможця “золотої” Букерівської премії дізнаємося 8 липня.

У 2008 році Букер оголосив аналогічний конкурс на сорокову річницю з дати заснування премії. Тоді читачі проголосували за роман «Опівнічні діти» Салмана Рушді, який отримав Букера 1981 року.

Нагадаємо, що Букерівська премія (офіційна назва англ. мовою: The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, яка з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії.

Спочатку премію присуджували авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською мовою. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − seven =