Допомога США дасть Україні шанс перехопити ініціативу на фронті – Зеленський

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна матиме змогу перехопити ініціативу на фронті,ле для цього США повинні надати українським військовим необхідну зброю.

Про це заявив глава держави в інтерв’ю для NBC News.

Як розповів Зеленський, він сподівається, що після схвалення Конгресом США виділення нових коштів на допомогу Україні, американська адміністрація швидко надішле українській армії зброю та обладнання, які терміново потрібні на фронті.

“Я вважаю, що ця підтримка (пакет допомоги на понад 60 млрд доларів — ред.) реально посилить Україну і Збройні сили, і у нас буде шанс на перемогу, але за умов, що на ці гроші Україна отримає ту дефіцитну зброю, яка так потрібна для відсічі ворога”, — наголосив він.

За словами Зеленського, важливо, щоб ця допомога “не була розмазана на дрібниці”, а надійшла у вигляді дефіцитної зброї:

артилерії,
стратегічної далекобійної зброї, зокрема ракет ATACMS,
також протиповітряної оборони.
Президент вважає, що нині Україна втратила ініціативу на сході.

“Зараз у нас всі шанси, після стабілізації, зробити і отримати цю ініціативу, для цього має прийти відповідна зброя, коли вона прийде і в нас в руках буде зброя, і значить у нас в руках буде шанс, ініціатива. Тоді ми зможемо рухатися вперед, захищаючи Україну”, — переконаний глава держави.

Зеленський також відреагував на бажання деяких політиків в США отримати “конкретні терміни війни”.

“Це залежить від того, як швидко вони (українські військові – ред.) отримають цю допомогу. Є дуже багато змінних, дуже багато факторів”, – додав президент.

20 квітня Палата представників США схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Ще до завершення голосування за законопроєкт набралася потрібна кількість голосів. За законопроєкт віддали голоси 310 конгресменів, проти ж виступили 112.

Президент Сполучених Штатів закликав Сенат якнайшвидше схвалити законопроєкт про допомогу Україні.

Згодом лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер повідомив, що у вівторок, 23 квітня, Сенат Сполучених Штатів Америки розгляне законопроєкт про допомогу Україні, який нарешті схвалила 20 квітня Палата представників.

Варто додати, для того, щоб документ набув сили закону, він має бути проголосований обома палатами Конгресу й підписаний президентом США.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *