З 1 жовтня мінімальна пенсія становитиме 1452 гривні

У разі ухвалення парламентом пенсійної реформи мінімальна гарантована пенсія в Україні з 1 жовтня зросте на 11% і становитиме 1 452 гривні. Про це повідомила прес-служба Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з посиланням на голову комітету Людмилу Денісову.

Якщо нардепи проголосують пенсійну реформу, з 1 жовтня для призначення та перерахунку пенсій застосовуватимуть прожитковий мінімум станом на 1 грудня 2017 року.

“За пропозиціями депутатських фракцій – цей показник збільшено на 79 гривень, що відповідає його фактичному розміру з урахуванням інфляції. Тобто, з 1 жовтня, величина прожиткового мінімуму для тих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 гривні, а не 1312, як воно є зараз”, – повідомила Денісова.

Для 5,62 млн пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 гривні. Це відбудеться внаслідок осучаснення або перерахунку пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за три останніх роки. Для 600 тисяч працюючих пенсіонерів скасовується 15% обмеження виплати пенсій. Для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років – скасовується зменшення розміру пенсій.

“Пенсія є об’єктом індексації. В реформі прописано, що з 2019 року індексація буде відбуватись автоматично. Не буде потрібно приймати окремі рішення Уряду чи Верховної Ради України: на 50% від росту споживчих цін і на 50% від зростання середньої заробітної плати за один календарний рік. А з 2021 року – за три попередні календарні роки”, – додала Денісова.

Голова парламентського Комітету з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення також повідомила, що пенсійна реформа передбачає гарантії для інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, і осіб, які не мають права на пенсію і отримують зараз 949 грн. Кількість таких громадян на сьогодні – майже 1 млн. Розмір пенсії для них збільшиться на 45% і становитиме 1373 гривні.

Зараз із 12 млн пенсіонерів 8 млн отримують лише мінімальну пенсію – 1312 грн (з травня 2017 р.), що становить лише близько 50% вартості “споживчого кошика” фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Проект пенсійної реформи передбачає введення єдиної формули розрахунку пенсій, виходячи з мінімальної зарплати. Таким чином, уряд майже втричі піднімає ту цифру, з якої розраховується пенсія. Якщо раніше вона була 1197 грн, то зараз – 3764 грн.

Нагадаємо, 13 липня 2017 року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про пенсійну реформу. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 22 вересня під час “Години запитань до уряду” закликав нардепів розглянути та прийняти пенсійну реформу на наступному пленарному тижні, який починається 3 жовтня. У разі її провалу він пригрозив відставкою.

Проект пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку при наявності загального стажу – 25 років. Особливі умови виходу на пенсію для держслужбовців будуть відмінені, крім військових.

Громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років).

Загалом пенсійна реформа передбачає новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж зараз, діапазоном пенсійного віку. Зміни заохочуватимуть громадян працювати і пізніше виходити на пенсію. Кожному пропонуватиметься на вибір термін і умови виходу на пенсію, які залежатимуть від загального трудового стажу.

Додамо, що у меморандумі з МВФ є рекомендація підвищити пенсійний вік до 63-65 років: для чоловіків до 2026 р; для жінок – до 2031 р.

Більше про пенсійну реформу можна почитати тут

Що треба знати про пенсійну реформу

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *