Гройсман пригрозив відставкою в разі провалу пенсійної реформи (+відео)

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що готовий піти у відставку, якщо йому не вдасться провести через Верховну Раду пенсійну реформу. Водночас голова уряду висловив упевненість, що парламент все ж підтримає пенсійну реформу, а Кабінету Міністрів вдасться її реалізувати.

“З 1 жовтня 5 мільйонів 620 тисяч українських пенсіонерів отримають підвищену пенсію, і достатньо істотну. Якщо я цього не зроблю, будь ласка, я готовий тоді піти у відставку… Я знаю, що ми це зробимо спільно з коаліцією і президентом. Узгодимо ці рішення, вони будуть підписані президентом, і ми їх втілимо”, – сказав Гройсман в ефірі “112 каналу”.

Нагадаємо, в червні Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради пакет законопроектів щодо пенсійної реформи. Вчора, 21 вересня, народні депутати відмовилися підтримати пропозицію спікера парламенту Андрія Парубія працювати у четвер без перерв до завершення розгляду законопроектів судової та пенсійної реформ. Прогнозується, що Верховна Рада повернеться до проекту пенсійної реформи на початку жовтня.

“Сьогодні український парламент мав усі можливості ухвалити рішення щодо нової пенсійної системи, яка дасть можливість пенсіонерам отримати вищі пенсії. Пенсіонери чекають це роками… Але сьогодні цього не відбулося”, – сказав Володимир Гройсман у своєму відеозверненні.

Сьогодні Верховна Рада мала усі можливості, щоб прийняти рішення щодо нової пенсійної системи, яка дасть можливість українським пенсіонерам отримати вищі пенсії. Українські пенсіонери чекають на це роками, і зараз це стало реальністю. Дякую усім тим, хто підтримував цю можливість, депутатам, які голосували за продовження роботи сесії. Дякую за зусилля також голові Верховної Ради. Сьогодні ухвалення пенсійної реформи не відбулось. Тож я закликаю усіх народних депутатів об'єднатись і ухвалити пенсійну реформу у першому пленарному тижні.#ПенсійнаРеформа

Опубліковано Volodymyr Groysman Четвер, 21 вересня 2017 р.

Водночас, за його словами, можливість ухвалити пенсійну реформу, яка змінить існуючу пенсійну систему, дозволить запровадити автоматичне осучаснення пенсій при одночасному зниженні дефіциту бюджету пенсійного фонду, зберігається, але парламентарям треба об’єднатися навколо ухвалення рішень.

“Якщо рішення буде й далі затягуватися парламентом, ми не зможемо зробити це (підвищити пенсії) в жовтні. Тож закликаю депутатів об’єднатися та ухвалити рішення наступного пленарного тижня – на початку жовтня. Ми свою роботу зробимо, 9 мільйонів пенсіонерів отримають більші пенсії. Закликаю всіх підготуватися і ухвалити рішення”, – заявив прем’єр.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що в разі ухвалення пенсійної реформи парламентом уже з 1 жовтня 2017 року зможуть підвищити пенсії 9 млн українських пенсіонерів: 1,3 млн – підвищення пенсій до 200 грн, 1,2 млн – на 200-500 грн щомісячно, 1,99 млн – 500-1000 грн. Мінімальна пенсія становитиме 1373 грн.

Зараз із 12 млн пенсіонерів 8 млн отримують лише мінімальну пенсію – 1312 грн (з травня 2017 р.), що становить лише близько 50% вартості “споживчого кошика” фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Середній розмір пенсії по Україні становить 1828 грн (станом на 01.04.17).

Проект пенсійної реформи передбачає введення єдиної формули розрахунку пенсій, виходячи з мінімальної зарплати. Таким чином, уряд майже втричі піднімає ту цифру, з якої розраховується пенсія. Якщо раніше вона була 1197 грн, то зараз – 3764 грн.

Проект пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку при наявності загального стажу – 25 років. Особливі умови виходу на пенсію для держслужбовців будуть відмінені, крім військових.

Громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років).

Водночас з 1 жовтня уряд запропонує відмінити оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Загалом пенсійна реформа передбачає новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж зараз, діапазоном пенсійного віку. Зміни заохочуватимуть громадян працювати і пізніше виходити на пенсію. Кожному громадянину пропонуватиметься на вибір термін і умови виходу на пенсію, які залежатимуть від загального трудового стажу.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Більше про пенсійну реформу можна почитати тут

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × two =