Опублікований текст Меморандуму України з МВФ: що вимагає донор

Ймовірний текст меморандуму України з Міжнародним валютним фондом опублікували у мережі. Текст оприлюднила партія “Батьківщина”.

Більшість документу, автентичність якого не підтвердили і не спростували можновладці, є перерахунком зобов’язань, які беруть на себе Кабінет Міністрів і НБУ в обмін на отримання чергового траншу розміром $1 млрд. Фінансування для України рада директорів МВФ обговорить 20 березня.

Зокрема, Україна в обмін на новий транш зобов’язується:

Фіскальна політика і доходи держави

Уряд буде утримуватись від будь-яких істотних урізань податків і не буде пропонувати нових звільнень від оподаткування та схем амністування. Будуть посилені вимоги до режиму спрощеного оподаткування.

Видобуток бурштину та азартні ігри будуть легалізовані не пізніше ніж у 2018 році.

Буде створена фінансова поліція, яка консолідує в собі повноваження боротьби з фінансовими злочинами проти Держави (замість ДФС).

Буде скасовано мораторій на проведення податкових аудитів і трудових перевірок малих підприємств, зростуть штрафи за неофіційне працевлаштування.

Доходи і соціальний захист населення

Уряд утримується від подальшого підвищення мінімальної зарплати в 2017 році. Мінімальний прожитковий мінімум в 2017 р буде скоригований з урахуванням інфляції.

Верховна Рада ухвалить комплексну пенсійну реформу. Вона передбачатиме новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж зараз, діапазоном пенсійного віку. Зміни заохочуватимуть громадян працювати і пізніше виходити на пенсію.

Стартує середньострокова програма скорочення зайнятості у державному секторі. Планується скоротити кількість працівників у бюджетній сфері (за винятком військових) мінімум на 4% до кінця 2017 року, і ще на 10% до кінця 2019 р.

Система охорони здоров’я

З липня 2017 р. сфера надання первинних медичних послуг отримуватиме бюджетне фінансування з урахуванням кількості громадян, які зареєструються у конкретного лікаря у певному медзакладі, або клініці. Таке фінансування буде універсальним, а його розмір варіюватиметься з віком.

Закупівлю медичних послуг проводитиме єдине національне агентство з закупівель (Національна медична служба). Вона також відповідатиме за фінансування спеціалізованої і стаціонарної медичної допомоги, а також фінансуватиме закупівлі амбулаторних ліків.

З початку 2017 р. почнеться формування близько 100 регіональних лікарняних округів на визначеній території у кожній області. Це допоможе скоротити надлишковий потенціал у лікарняному сегменті і покращити якість послуг.

У 2017 р. запровадять програму відшкодування вартості амбулаторних ліків, поступово буде розширено перелік препаратів.

Енергетичний сектор

Мінфін отримає доступ до єдиної бази даних цивільного статусу, реєстру виборців та інших відповідних баз даних у процесі перевірки соціальних призначень. До кінця червня 2017 р. парламент затвердить закон про перевірку доходів отримувачів соціальної допомоги на основі доходів домогосподарств та їх активів. На основі цієї інформації держава припинить виплату соціальної допомоги тим, хто не відповідає критеріям для її нарахування.

З 1 травня 2017 р. мають знизити норми споживання з 5.5 до 5.0 м3 на 1 кв.м. для індивідуального опалення, і з 65 до 51 кВт/г за 1 кв.м. електроенергії, що використовується для індивідуального опалення, і з 0.0548 до 0.0431 Гкал на 1 кв.м. для централізованого опалення.

До кінця липня 2017 р. переглянуть інші параметри системи комунальних субсидій домогосподарствам. Запровадять коригування соціальних норм у не-пікові місяці протягом опалювального сезону, буде застосовано тариф на розподіл газу й опалення на основі потужності. Це дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці. Ці зміни набудуть чинності з 1 травня 2017 р.

Щопівроку (з 1 квітня 2017 р.) будуть коригуватися ціни на газ внутрішнього видобутку, аби його ціна залишалася паритетною до ціни імпортованого газу.

До кінця серпня 2017 р. законодавчо оформлять монетизацію допомоги у рамках субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні компаній, що надають комунальні послуги. Таким чином, приватні газові трейдери зможуть конкурувати з “Нафтогазом” у поставках газу.

Уряд працюватиме у напрямку монетизації комунальних субсидій на рівні домогосподарств.

До кінця вересня 2017 р. тарифи на постачання і розподіл газу відокремлять від ціни на газ як товару. Скасують схеми, за якими домогосподарства, що не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців (“у розстрочку”).

Антикорупційний суд

Для того, щоб забезпечити переслідування корупційних діянь з боку посадових осіб високого рівня, започаткують діяльність Антикорупційного суду. До середини квітня 2017 р. до Верховної Ради подадуть відповідні проекти законодавчих актів. Ці законопроекти забезпечуватимуть бюджетну автономію та відповідне забезпечення системи антикорупційних судів і визначатимуть процес відбору антикорупційних суддів.

Бізнес-омбудсмен

Верховна Рада до кінця березня 2017 р. прийме закон про Установу бізнес-омбудсмена. З моменту початку діяльності бізнес-омбудсмен отримав більше 1450 скарг, при чому рівень задоволення вимог скаржників складає 95%, а прямий фінансовий результат від його втручання оцінюється у 8 млрд грн.

Земельна реформа

Для сприяння реалізації потенціалу зростання в Україні необхідно лібералізувати ринок землі, у тому числі дозволити продаж земель сільськогосподарського призначення за належних запобіжних заходів. Затвердження Верховною Радою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення очікується до кінця травня 2017 р. Це дозволить чинному мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення втратити силу з кінця 2017 року. Таким чином буде дозволено продаж землі, що знаходиться в державній та приватний власності.

Державні підприємства

Україна підтверджує свої зобов’язання щодо приватизації ПАТ “Одеський припортовий завод”. Паралельно, ініціюватимуть приватизацію великої кількості ДП, визначених для приватизації до кінця вересня 2017 р.: ПАТ “Центренерго”, “Турбоатом”, та регіональні енергорозподільчі компанії, обленерго. Аналогічним чином, уряд очікує затвердження законодавства, яке дозволить повну приватизацію ДП “Укрспирт”.

Разом із тим, прискорять приватизацію малих ДП та тисяч дрібних активів (будинків, обладнання тощо), які зараз належать державі. Їх продаватимуть шляхом проведення електронних аукціонів через нашу систему ProZorro.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *